LIVE UPDATES
Bota

Vdiq në aksidentin në Nju Jork, 23-vjeçarja nga Kosova ishte shtatzënë. I vëllai tregon DETAJE: Mezi priste të bëhej nënë…i dashuri i saj vetëm pinte

Adriana Sylmetaj dhe i dashuri prisnin lindjen e vajzës së tyre të vogël në prill - por të shtunën herët në mëngjes, mjeti i tyre u përplas me një mur. Si pasojë e përplasjes, 23-vjeçarja Sylmetaj ndërroi jetë në vend.

30 Janar 2023, 18:22 Nga k.m.

 

Vdiq në aksidentin në Nju Jork, 23-vjeçarja nga Kosova ishte
Adriana Sylmetaj

 

SHBA- Një ngjarje e rëndë ndodhi në orët e para të së shtunës në Staten Island të New York-ut. 23-vjeçarja me origjinë nga Kosova, Adriana Sylmetaj humbi jetën si pasojë e një aksidenti tragjik, ndërsa i plagosur ka mbetur shoferi i mjetit, partneri i saj 30-vjeçari Adem Nikeziç, i cili raportohet po ashtu se ka origjinë shqiptare. Por ky i fundit tani akuzohet për vrasje nga pakujdesia. 

Adriana Sylmetaj dhe i dashuri prisnin lindjen e vajzës së tyre të vogël në prill - por të shtunën herët në mëngjes, mjeti i tyre u përplas me një mur. Si pasojë e përplasjes, 23-vjeçarja Sylmetaj ndërroi jetë në vend.

Vdiq në aksidentin në Nju Jork, 23-vjeçarja nga Kosova ishte
Adriana Sylmetaj

“Ajo u emocionua kur mësoi se do të bëhej nënë. Ishte diçka e re për të. Ajo mezi priste të shihte fëmijën të lindte”,-tha vëllai i saj, Al Sylmetaj për Daily News.

Nikeziç, 30 vjeç, nga Great Kills, pësoi vetëm lëndime të lehta. Mjekët e dërguan atë në Spitalin Universitar të Staten Island North në gjendje të qëndrueshme. Ai akuzohet për vrasje nga pakujdesia dhe drejtim të mjetit në gjendje të dehur. Ai ishte ende i shtruar në spital të dielën dhe pret akuzën në Gjykatën Penale të Staten Island.

Vëllai i Sylmetajt tha se i dashuri i motrës së tij qëndronte i dehur së fundmi, pasi kishte humbur të atin dhe dhimbjen e kalonte me pije.

“Kisha këtë ndjenjë se rezultati do të ishte i tillë. Sa herë që e takonim ishte nën ndikimin e pijes – jo se ishte i pakontrollueshëm, por dallohej. Ai gjithmonë më pyeste nëse doja të shkoja të pija me të. Ditëlindja ime sapo kaloi dhe ai po më ftonte të dilnim për të pirë një pije, por unë thjesht thashë jo faleminderit."

Vdiq në aksidentin në Nju Jork, 23-vjeçarja nga Kosova ishte
Pamje nga aksidenti

Motra e tij punonte si teknike veterinare, por kishte marrë pushim për t'u përgatitur për mëmësinë.

Të afërmit u mblodhën për të mbajtur zi në shtëpinë e familjes në Dongan Hills të dielën, duke u përqafuar, duke qarë dhe duke u përpjekur të ngushëllojnë nënën e shqetësuar të viktimës. Al Sylmetaj tha se motra e tij u shpërngul disa kohë më parë për të jetuar me të dashurin e saj. Por Nikeziç nuk dukej aq entuziast për t'u bërë prind.

“Unë nuk mendoj se ai ishte gati të kishte një fëmijë. Sikur nuk ishte i përgatitur për të,"- tha Al Sylmetaj.

Më tej, Al është shprehur se të gjithë familjarët kanë vënë re diçka për Nikeziç. Sipas tij ai tentonte t’i manipulonte ose t’i bënte ta pëlqenin.

“Kur ajo më thoshte se ishte e lumtur, se e donte, e besova fjalën e saj (motrës) dhe e pranova. E pyesja shpesh nëse ishte në rregull çdo gjë. Ndoshta nuk ishte diçka reciproke. Dukej sikur ajo e donte më shumë”, tha ai./NYDaily

adriana sylmetaj new york

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN