LIVE UPDATES
Politike

Denoncimi/ Berisha: Anija ruse e sanksionuar nga SHBA ankorohet në Portin e Durrësit

16 Mars 2022, 12:02 Nga DOSJA
Denoncimi/ Berisha: Anija ruse e sanksionuar nga SHBA ankorohet në Portin e

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se një anije ruse e sanksionuar nga SHBA-ja është ankoruar në portin e Durrësit. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan se kjo anije është ankoruar në Shqipëri, pasi në vendet e tjera nuk u lejua.

Postimi i Plotë:

Ja se kush po ndihmon Putinin! Anija ruse nen sanksione me gjithe denoncimin tim te meparshem po perpunohet ne portin e Durresit. Ajo nuk ka grure por tuba etj. Ajo nuk hyri dot ne portet e Frances! Lexoni mesazhet e denoncimit dhe shikoni fotot e qytetarve dixhital! sb Kush ndihmon Putinin qeveria qe shkel embargon ndaj tij apo protestuesit qe jane ngritur te rrevoltuar kunder kesaj qeverie?

Doktor mirdita. Se pari ju uroj nje dite te mbare! Se dyti po ju sjell nje info per anijen ruse qe ju patet denoncuar per tu futur ne Portin e Durresit. Ato po pregatiten per ta perpunuar. Doktor mirmbrema. Turp me te madh se Kryeministri qe thote “protestuesit Jane turp se protestojne kur ne Ukrahine behet lufte” nuk ka. Quan turp popullin qe proteston per cmimet, e nga ana tjeter bashkepunon me Ruset. Kishte mbi 10 dite nje anije Ruse e ndaluar nga cdo Port i europes te ankorohej qe rrinte ne ujrat nderkombetare e tashme e pranuan te hy ne portet shqiptare. Franca e rrefuzoi ( https://ëëë.maritime-executive.com/…/french-navy… ) ne e pranuam. Dhe nje nga kompanite me te listuara per embargo, ( https://ëëë.spisok-putina.org/en/personas/fradkov-4/ ) nderkohe qe KM e batonovici thone turp ju qe protestoni kundra ukrahines, por nga ana tjeter bashkepunojne me Rusin.

Spak duhet te hetoj, si Jane lejuar te procedojne institucionet Shqiptare qe Kane lejuar kete anije te hy, kur drejtoria e doganave ka shperndare buletinin e fletores zyrtare te Bashkimit Europian per embargon e subjektet e ndaluara. Japin urdher te fusin anijen, po’ nuk mbajne asnje pergjigjesi e nuk firmosin asnje shkrese, por vec urdherojne me goje. Doktor turp eshte km qe qan per Ukrahinen e bashkepunon me Rusin, Jo populli qe proteston. Me poshte Jane foto e anijes, dhe fletorja zyrtare e Bashkimit Europian per te gjitha subjektet Ruse qe doganat duhet te ndalojne Nuk ka grure e drithera anija. Ka tuba e paisje makineri, nuk e di tamam. Fotot po ti hapsh nje nga nje shef te gjitha materialet , anijen Ruse, te dhenat e pronareve Rus, fletoren zyrtare te BE , pozicionin e ankorimit te anijes, dhe refuzimin qe franca i ka bere e nuk e la lejuar te hy ne France.

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

politike politike sali berisha sali berisha

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 24 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK