LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Filmoi aktin seksual me modelen dhe e publikoi, aktori Kevin Hart 60 mln $ gjobë për shpërndarjen e videos me pullë të kuqe

18 Shtator 2019, 10:49 Nga DOSJA
Filmoi aktin seksual me modelen dhe e publikoi, aktori Kevin Hart 60 mln $

SHBA– Aktori Kevin Hart është akuzuar nga ish-e dashura e tij, modelja Montia Sabbag, për abuzim të intimitetit, dhe rrezikon të paguajë plot 60 milionë dollarë. Modelja, Montia Sabbag akuzoi komedian për neglizhencë, shkaktim shqetësimesh emocionale dhe pushtim të intimitetit që rrjedhin nga një incident i vitit 2017, sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga USA TODAY.

Sabbag bëri bujë në median rozë në Shtator të vitit 2017, pasi një video e të dy të rinjve duke bërë seks në një dhomë hoteli në Las Vegas u ngarkua në internet. Ajo mohoi spekulimet  se në atë periudhë e shfrytëzoi videon për të zhvatur komedianin, i cili e kishte regjistruar videon në mënyrë të paligjshme.

“Fotografitë e mia dhe emri im janë publikuar me gënjeshtra të shkruara për mua. Unë nuk jam një zhvatëse. Unë nuk jam një striptiste. Unë jam një aktore dhe nuk kam thyer asnjë ligj . “-ka thënë modelja dhe aktorja, Montia Sabbag.

Në një proces gjyqësor të ri të ngritur në 16 shtator 2019, ajo akuzon Jonathan Todd Jackson se e regjistroi në mënyrë të fshehtë “pa dijeninë ose pëlqimin e saj, ndërsa ajo ishte e angazhuar në marrëdhënie seksuale private, konsensuale me Hart”, sipas dokumenteve. Sabbag po ashtu po hedh në gjyq Hart, si dhe operatorët e hoteleve Marriott, Blackstone dhe Cosmopolitan, për “pakujdesi ose me qëllim” që i lejuan Xheksonit qasjen në dhomën e tij të hotelit.

Sabbag pretendon në padi se ajo beson se Hart ka bashkëpunuar me Xhekson për ta regjistruar në një përpjekje për të fituar publicitet për komedinë e tij stand-up “Tour i papërgjegjshëm”, i cili filloi disa ditë para se video të dilte në publik dhe vazhdoi deri në vitin 2018.

Avokatja Lisa Bloom, e cila përfaqësonte Sabbag në 2017, iu referua Hart-it si viktimë në atë kohë, duke u thënë gazetarëve se ata nuk kishin plan të padisnin Hart ose të bënin pretendime kundër tij.

Burimi: USA TODAY

(R.L/Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz aktori amerikan kevin hart montia sabbag video me pullë të kuqe aktori amerikan kevin hart montia sabbag video me pullë të kuqe

Sondazh

Poll

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare