LIVE UPDATES
Insights

Nallbati me shokë shumë! Kush e kërkoi emërimin e policit me 'hesape'

Per mua, i  binidur edhe nga burimet, ky emerimi nuk eshte deshire/zgjedhje e Gledis Nanos, por e politikes apo njerezve te tjere pas politikaneve!

28 Korrik 2022, 19:56 Nga Flamur Vezaj
Nallbati me shokë shumë! Kush e kërkoi emërimin e policit me
Neritan Nallbati

Nallbati me shoke shume!

Prej vitesh ne Shqiperi disa pozicione drejtuese ne policine e shtetit nuk i emeron Drejtori I Pergjithshem, ai thjeshte zbaton urdherin e nje politikani! Por jo vetem kaq, edhe grupet kriminale te kamufluar pas politikaneve emrojne drejtues policie, zv/drejtues apo edhe shefa komisariateve prej kohesh! Ketij “urdheri” nuk i ka shpetuar edhe Gledis Nano qe shume njerez menduam se me te vertete do te sjell ndryshime ne polici! Por po ndodh e kunderta fatkeqesisht! Shume pak mos te thene anje prurje e re vetem levizje/transferime drejtuesish dhe “dhurim” gradash si ne te kaluaren! Nuk po e zgjas te gradat se prej shume kohe jane “qoka” shefash dhe jo meritokraci! Po i kthehem arsyes qe e nisa kete koment! Levizja e fundit e drejtuesit te policise kriminale! ”Ngritja” ne detyre e Tonin Vocajt dhe emrimi ne vendin e tij te Neritan Nallbatit qe me kete emerimi i dhuruan edhe graden “drejtuesi i pare”! Per mua, i  binidur edhe nga burimet, ky emerimi nuk eshte deshire/zgjedhje e Gledis Nanos, por e politikes apo njerezve te tjere pas politikaneve! Thjeshte firmosi emerimin e tij me arsyetimin e ngjarjeve te fundit kriminale! Qe për mua nuk kane sens arsyetimi apo logjike! Pse e them, kete?? Mos te harrojme se Nallbati para ketij emerimi, mbante detyren e Drejtorit te Qarkut ne Policine e Durresit qe për kompetenc kishte edhe policine e Fushe-Krujes! Pra ngjarjet e fundit ne kete zone, atentatet pa autor tashme, kane ndodhur ne zonen kompetenc te Nallbatit! Pra ne poziten e drejtorit te qarkut, Nallbati dhe vartesit e tij nuk ishin ne gjendje te parandalonin keto ngjarje e hic me pak ti zbuloje autoret! Por jo vetem ngjarjet ne Fushe-Kruje, edhe ato te portit te Durresit qe prej kohesh eshte kthyer ne nje port i trafikanteve te kokaines! Ku vec kalimit te sasive te medha, “nen hunden” e Nallbatit ndodhi ajo qe nuk kishte ndodh asnjehere! Vidhen brenda portit arka me “banane” dhe nuk u parandaluan e zbuluan nga drejtor Nallbati! E ndersa papritur emerohet ne krye te Policise Kriminale!!! Me cfare merite u perzgjedh ne kete detyre!??? Si do te arritje te parandaloje ngjarjet ne gjithe Shqiperine, e kur ne poziten e drejtorit (me kompetence lendore shume te vogel) nuk i parandaloje apo zbardhi!???? Pa ju rikthyer edhe te kaluares se tij, kur ishte drejtues policie ne disa qarqe, sidomos ate te Elbasanit! Ne ate qytet “nen hunden” e tij u ngrit laboratori i kokaines dhe ai “nuk kishte” dijeni apo edhe ngjarjet e vrasjeve e atentateve te renda ne Elbasan perseri ai nuk beri asgje! Per mos te kujtuar vitet me pare te problemeve te tjera gjate karrieres!
Gjithesesi për mendimin tim, kjo levizje nuk besoj se do te sjell ndonje suksese e për kete pergjegjesia do te bie mbi Gledis Nanon qe vazhdon te Mbaje ate pozicion duke bere edhe “qokat” e radhes te politikes e personave te tjere pas tyre! Sic Po vazhdon te le ne detyre shefa komisariatesh, zv/ drejtor dhe drejtor te emruar nga politika apk grupet kriminale te cilet me raste nuk i pergjigjen as ne telefon!
#AutoretVazhdojneNeDrejtimTePaditur#

neritan nallbati flamur vezaj

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE