LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Shpërthen makina e parkuar në Shkodër/ Autorët e maskuar i hodhën molotov, pronari: Nuk kam konflikte me njeri

• Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, pranë teatrit Migjeni. • Disa persona të maskuar kanë hedhur molotov drejt një makine të parkuar, që më pas ka shpërthyer në flakë. • Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 04:20, ndërsa makina tip "Audi" ka pësuar dëme të shumta. • Sipas informacioneve automjeti është në pronësi të Bledar Freskina, një pronar lokali në afërsi të zonës ku ndodhi shpërthimi. • Në pamjet e kamerave është parë autori, i maskuar, që afrohet dhe i vë flakën një shisheje me benzinë në formë molotovi, e hedh dhe largohet, më pas makina ka shpërthyer. • Shkak dyshohet ndonjë konflikt çasti që mund të ketë ndodhur mes pronarit të makinës dhe disa personave të tjerë. • Pronari ka deklaruar se nuk ka konflikte me njeri. •Policia po punon për identifikimin e autorit dhe kapjen e tij.

3 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Shpërthimi në Shkodër, reagon policia: Disa persona hodhën lëndë djegëse drejt makinës

Shpërthen makina e parkuar në Shkodër/ Autorët e maskuar i
makina e djegur

SHKODËR- Policia ka reaguar lidhur me shpërthimin e raportuar mëngjesin e sotëm në Shkodër. Sipas njoftimit disa persona ende të paidentifikuar kanë hedhur sasi lënde djegëse drejt makinës, e cila më pas ka shpërthyer.

Ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Bujar Bishanaku”. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Informacion paraprak

Rreth orës 04:30, shtetas ende të paidentifikuar dyshohet se kanë hedhur një sasi të vogël lënde plasëse në automjetin e parkuar në bulevardin “Bujar Bishanaku”, në pronësi të shtetasit B. F., 40 vjeç. Nga ngjarja ka vetëm dëme të pjesshme materiale.

Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes ku po punojnë për të përcaktuar autorsinë e rastit, si dhe për të zbardhur rrethanat.

Informacion shtesë

Në lidhje me informacionin e dhënë më parë, për një automjet që dyshohet se ishte djegur me lëndë plasëse, ju informojmë se:

Nga këqyrja e kamerave dhe veprimet e tjera hetimore në vendngjarje, rezultoi se në automjet nuk është hedhur lënde plasëse, por është hedhur lëndë djegëse.

Vijojnë hetimet për të identifikuar autorin/ët dhe për të zbardhur rrethanat e rastit.

1 MUAJ ME PARE

Autori i maskuar hodhi molotov drejt makinës/ Si ndodhi shpërthimi në Shkodër, automjeti në pronësi të një pronari lokali (EMRI)

Shpërthen makina e parkuar në Shkodër/ Autorët e maskuar i
foto e makines

SHKODËR- Një shpërthim me tritol raportohet se ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sasi molotovi i është hedhur një automjeti të parkuar pranë teatrit "Migjeni".

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 04:20, ndërsa makina tip "Audi" pas shpërthimit ka pësuar dëme të shumta. Sipas informacioneve makina është në pronësi të Bledar Freskina, një pronar lokali në afërsi të zonës ku ndodhi shpërthimi. Pronari ka deklaruar se nuk ka konflikte me njeri.

Në pamjet e kamerave është parë autori, i maskuar, që afrohet dhe i vë flakën një shisheje me benzinë në formë molotovi, e hedh dhe largohet, më pas makina ka shpërthyer. Shkak dyshohet ndonjë konflikt çasti që mund të ketë ndodhur mes pronarit të makinës dhe disa personave të tjerë. Policia po punon për identifikimin e autorit dhe kapjen e tij. 

1 MUAJ ME PARE

Shpërthim me tritol pranë teatrit "Migjeni" në Shkodër

Shpërthen makina e parkuar në Shkodër/ Autorët e maskuar i
Foto nga vendi i ngjarjes

SHKODËR-  Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Shkodër në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se një sasi lëndë plasëse i është vendosur një automjeti tip "Audi" i parkuar në parkingun e një supermarketi pranë teatrit "Migjeni" në Shkodër rreth orës 4:20 minuta.

Bëhet me dije se si pasojë e shpërthimit të fortë, automjete është dëmtuar thuajse plotësisht. Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku po bën ekspertizën.

shperthim ne shkoder bledar freskina

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni