LIVE UPDATES
Politike

Porosia e Ramës, Berisha: Ta tregoj unë ku është Martinaj, mos porosit Rrumbullakun, pyet Olsin

Kreu i PD-së tha se fati i Martinajt 'fshihet' pas lëvizjeve të bëra në lidhje me rikthimin e basteve.

7 Shtator 2022, 18:56 Nga F.M
Porosia e Ramës, Berisha: Ta tregoj unë ku është Martinaj,
Sali Berisha

TIRANË- Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka komentuar porosinë e kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e misterit të zhdukjes së Ervis Martinajt. I pranishëm në një takim me ekspertë e gazetarë, Berisha tha se për Martinajn, Rama nuk duhet të porosisë Rrumbullakun, por të pyesë të vëllanë, Olsi Rama. Kreu i PD-së tha se fati i Martinajt 'fshihet' pas lëvizjeve të bëra në lidhje me rikthimin e basteve.

"Sot Edi Rama porosiste Muhamet Rrumbullakun, i dha porosi të veçantë për Ervis Martinajn, ja tregoj unë se ku është, është tek lojerat e fatit, shko pyet Olsin. Njerëzit e kanë të qartë si drita e diellit. ai ishte njëshi i lojërave të fatit, i vëllai është hija e tyre. Sa ishte ai, ishin ilegale, sa iku ai, se ç'ndodhi me të, ju thashë dhe njehrë, pyet lojërat e fatit dhe jo Rrumbullakun. Tani u bënë të ligjshme lojërat e fatit. Situatë dëshpëruese në pamje të parë, unë jam optimist, pavarësisht nga shkalla e dëmtimit të Policisë së Shtetit nga rekrutimi i banditëve dhe trafikantëve, e të droguarve. Përsëri ka qindra, mijëra, burra e gra me uniformë që presin me padurim tu krijohet mundësia për të zbatuar ligjin,"- tha Berisha ndër të tjera. 

Këtë pasdite, Rama kërkoi zbardhjen e dosjes së Ervis Martinajt. Nëse është gjallë, apo i vdekur, numri një i qeverisë kërkon një përgjigje të qartë nga Policia e Shtetit dhe ia ngarkoi si detyrë Muhamet Rrumbullakut që sot e vuri në krye të PSH. 

sali berisha ervis martinaj zhduket ervis martinaj kryeministri edi rama

Sondazh

Poll

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet