LIVE UPDATES
Politike

Vazhdon PËRPLASJA Balla-Braçe! Kësaj here nisi për një...byrek me gjizë

Përgjigjia, edhe pse në mënyrë jo të drejtpërdrejtë i erdhi nga Erion Braçe, deputet i zonës, i cili po në një postim shkruante se nuk e konsumonte byrekun duke thumbuar edhe qeverinë.

8 Shkurt 2023, 13:07 Nga k.m.
Vazhdon PËRPLASJA Balla-Braçe! Kësaj here nisi për
Erion Braçe dhe Taulant Balla

FIER- Kunja dhe ironi mes socialistëve në Fier, për...një byrek. Dita sot nisi me një postim të drejtuesit politik të qarkut të Fierit dhe kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Ky i fundit publikoi një foto në rrjetet e tij sociale, duke ngrënë në një nga vendet më të njohura të qytetit, ndërsa nuk e kurseu as pozën.

Taulant Balla: Mirëmëngjes çdo ditë takimet në Lushnje fillojnë herët, por pas një ndalese tek Vila Met Cela ku byreku dhe kosi janë të shkëlqyer. Ndërsa udhëtoni pranë Lushnjes, ka shumë e shumë arsye për t’u kthyer për një ndalesë në Qytetin e bukur të Kongresit.

Vazhdon PËRPLASJA Balla-Braçe! Kësaj here nisi për

Përgjigjia, edhe pse në mënyrë jo të drejtpërdrejtë i erdhi nga Erion Braçe, deputet i zonës, i cili po në një postim shkruante se nuk e konsumonte byrekun duke thumbuar edhe qeverinë. Sipas tij, ai kishte dijeni se më çfarë prodhohej gjiza, duke risjellë edhe njëherë debatin për qumshtin pluhur për të cilin pati përplasje edhe me Ballën, por edhe me ministren e Bujqësisë, Frida Krifca.

Vazhdon PËRPLASJA Balla-Braçe! Kësaj here nisi për

Erion Braçe: Shirat rikthehen e bimet ne toka nuk duhet te kalben prej lageshtires! Ne Goricaj, me Avni Sulen dhe punetoret e Bordit, per punen e perditshme; NUK NDALET! VO: Aaaa ndjese qe nuk po ha byrek; jo per gje po di me cfare behet gjiza!

Por kjo nuk është hera e parë që si Balla, ashtu edhe Braçe kanë konflikte me njëri-tjetrin në zonë, shumë prej të cilave janë bërë publike, por po ashtu, deputeti i ka evituar edhe takimet me kreun e gr.parlament në terren, por së fundmi është aluduar edhe për përplasje me kryeministrin Edi Rama. Për Braçen, Rama ka refuzuar shumë herë që t'i përgjigjej pyetjeve, duke e cilësuar si një figurë shumë të rëndësishme në selinë rozë. 

taulant balla erion brace

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave