LIVE UPDATES
Bota

Ribashkimi i serialit ‘‘Friends’ nxjerr zbuluar personazhet Ross Geller dhe Rachel Green, puthja e tyre e parë ishte

27 Maj 2021, 16:32 Nga DOSJA
Ribashkimi i serialit ‘‘Friends’ nxjerr zbuluar personazhet

SHBA-Disa të vërteta të pakonfirmuara prej kohësh u zbuluan në episodin e përvjetorit të serialit ‘Friends’. Mediat e huaja raportojnë se në ribashkimin e veçantë aktorët David Schwimmer dhe Jennifer Aniston zbuluan se vitet e para të xhirimeve ishin të dashuruar me njëri-tjetrin. 

“Friends The Reunion” solli biseda të çiltra midis gjashtë anëtarëve kryesorë të serialit Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry dhe David Schwimmer  me një intervistë  të drejtuar nga James Corden.

Rreth 80 minuta pas ribashkimit, James Corden pyeti nëse ndonjë prej tyrekishte krijuar një romancë jashtë ekranit.  Personazhet e serialit, Ross Geller dhe Rachel Green treguan se puthja e tyre e parë në serial në fakt ishte e vërtetë.

“Më kujtohet që i thashë Davidit një herë se do të ishte shumë keq që puthja e parë e jona të jetë në televizionin kombëtar. Dhe vërtet! “Puthja jonë e parë ishte në atë kafene”,- thotë Aniston në episodin e përvjetorit. “Ne e kanalizuam të gjithë dashurinë dhe afeksionin që kishim për njëri-tjetrin në Ross dhe Rachel,” -shtoi ai .

David Schwimmer dhe Jennifer Aniston thanë se tërheqja e ndërsjellë zgjati për dy vitet e para të serialit, por ata kurrë nuk u bënë një çift jashtë skenës.

“Ne të dy ishim shumë të tërhequr nga njëri-tjetri, megjithatë për shkak se njëri prej nesh ishte gjithmonë në një marrëdhënie, ne kurrë nuk e kaluam kufirin. Ne e respektuam atë ”. Siç e përshkroi ai, “për rreth dy vitet e para, kur kishim pushime provash, kishte raste kur uleshim në shtrat duke u përqafuar. Si nuk mund ta kuptonit të gjithë ?” –pyeti bashkë-yjet e tij, Matt LeBlanc , Matthew Perry, Courtney Cox dhe Lisa Kundrow.

“Ne e kuptuam, qartë”,- u përgjigj Cox.

Skena e puthjes  në kafenenë Central Perk në episodin ” The One Where Ross Finds ”  konsiderohet si një nga momentet më të mira të serialit, i cili përfundoi në 2004, me dy personazhet që u ribashkuan përfundimisht.

(f.i/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

bota bota courteney cox david schwimmer james corden jennifer aniston seriali friends courteney cox david schwimmer james corden jennifer aniston seriali friends

Sondazh

Poll
Bota 27 Maj 2021, 15:46

EUROPA-Kompanitë Sanofi i Francës dhe GlaxoSmithKline i Britanisë kanë bashkuar fuqitë në krijimin e një vaksine tjetër kundër Covid-19. Mediat e huaja raportoj...

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve