LIVE UPDATES
Sport

Babbel gjen fajtorin: "Kimmich nuk ka disiplinë dhe nuk luan në pozicionin e tij"

Ish-futbollisti i kombëtares gjermane ka analizuar situatën delikate sportive të Bayern Munich, duke gjetur edhe shkaktarët e kësaj situate

22 Shtator 2022, 15:21 Nga DOSJA

Babbel gjen fajtorin: "Kimmich nuk ka disiplinë dhe nuk luan në

GJERMANI - Ish-futbollisti gjerman, Markus Babbel, ka dhënë opinionin e tij për krizën sportive të Bayer Munich në një intervistë për ‘Sky Sports’. Javët e fundit, skuadra gjermane po kalon një periudhë të vështirë në Bundesligë, pasi ka arritur një humbje dhe tre barazime. Nga ana tjetër, në Champions League starti ka qenë ndryshe, duke mundur të mposhtin Interin dhe Barcelonës.

Përballë kësaj situate, Babbel ka vënë në dukje Kimmich si një nga fajtorët. "Në dy vitet e fundit ai ka arritur statusin e klasit botëror, i jashtëzakonshëm. Por unë vura re sezonin e kaluar, se ai nuk ka më disiplinë për të luajtur në pozicionin e tij. Ai vrapon kudo, përveç vendit ku duhet të luajë." 

Megjithatë, ai konsideron, se nëse bëhen disa ndryshime, mesfushori mund të bëhet një lojtar kyç në përmirësimin e ekipit gjerman: "Nëse Kimmich luan i disiplinuar në pozicionin e tij, FC Bayern është i jashtëzakonshëm. Nëse ai e bën këtë përsëri në të ardhmen, unë jam i bindur se Bayern së shpejti do të jetë më i mirë se tani."

Kampioni i Europës në 1996, ka përmendur edhe se çfarë duhet të bëjë trajneri Nagelsmann: "Unë mendoj, se lojtarët tani po kërkojnë të shohin, nëse Nagelsmann guxon t'u qaset gjërave dhe si u qaset atyre. Pastaj ai duhet ta uli Kimmich në pankinë dhe të dërgoni një sinjal, nëse e bëni këtë".

Nga ana tjetër, Babbel beson se trajneri i Bayernit duhet të ndryshojë qëndrim: "Tani ai duhet të përpiqet të jetë më i qetë dhe më sovran, në mënyrë që edhe lojtarët të vërejnë se trajneri ka gjithçka nën kontroll. Por nëse shikoni intervistën pas ndeshjes në Augsburg, ke ndjesinë se Nagelsmann nuk di çfarë të bëjë. Kjo nuk duhet të ndodhë."

Ish-futbollisti gjerman e ka të qartë, se largimi i Lewandowskit ka ndikuar në skuadrën: "Bayern duhej ta shiste atë, por është logjike që një largim i tillë do të dëmtonte skuadrën. Tani Bayern duhet të gjejë një mënyrë për të shpërndarë 40 golat e Lewandowskit mbi disa supe".

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE