LIVE UPDATES
Sport

Kapiteni i “Reds”, Jordan Henderson, tregon se familja e tij mendon të mos marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar. Ja dhe arsyeja…

Të afërmit e mesfushorit të Liverpool përjetuan disa situata të sikletshme në finalen e Euro 2020 dhe në finalen e Champions League sezonin e kaluar

22 Shtator 2022, 14:59 Nga DOSJA

Kapiteni i “Reds”, Jordan Henderson, tregon se familja e tij mendon

ANGLI - Një ditë më parë mësuam për vendimin e Eric Dier, për të ndaluar nënën e tij të frekuentonte një fushë futbolli, për shkak të abuzimit që ajo kishte pësuar. Partneri i tij, Jordan Henderson, i bashkohet këtij qëndrimi dhe ka deklaruar se familja e tij po mendon të mos shkojë në Botërorin 2022 në Katar.

Babai, gruaja dhe fëmijët, e kapitenit të Liverpool-it patën një përvojë të keqe përpara finales së Euro 2020. Pas kësaj, ata i përjetuan sërish ato probleme në finalen e Champions League sezonin e kaluar në kryeqytetin francez.

Mesfushori anglez shpjego, se pas asaj që ndodhi familja e tij në Paris, ndoshta nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar: “Familja dhe miqtë e mi kanë pasur disa përvoja në vitet e fundit, që i kanë befasuar vërtet dhe ndoshta i kanë dekurajuar të vinë në ndeshjet e ardhshme. Babai im tha pas finales së Champions League, se ai kishte mbaruar me futbollin. Kur keni pasur nga këto përvoja, ndonjëherë mendoni nëse ia vlen të rrezikoni,"- tha Henderson.

Mesfushori siguroi, se gruaja dhe fëmijët e tij, kishin pasur një përvojë të keqe në finalen e Eurokupës kundër Italisë: "Gruaja dhe fëmijët e mi u përpoqën të hynin nga një derë anësore, por njerëzit nuk i lanë të hynin dhe ata u bllokuan. Ajo po përpiqej t'i largonte fëmijët nga gjithçka që po ndodhte dhe pas rreth 15 ose 20 minutash, dikush e kuptoi që ajo ishte gruaja ime dhe ata u lejuan të hynin. Por nëse ai person nuk do ta kishte bërë, unë mund të kishte qenë në telashe”,- përfundoi kapiteni i Liverpool.

Një situatë tjetër, shumë e ngjashme ishte ajo që familja e tij përjetoi pak kohë më vonë në finalen e Champions League kundër Real Madridit, për të cilën Hederson siguron: "Ishte shumë e tmerrshme. Si tifoz, nëse nuk ndihesh rehat dhe ndihesh i kërcënuar, ti shkon përsëri. Është aq e thjeshtë dhe po kaq e vërtetë."

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE