LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Statujat prej dylli ishin të tmerrshme, yjet e famshëm nuk njihen

27 Dhjetor 2021, 17:05 Nga DOSJA
Statujat prej dylli ishin të tmerrshme, yjet e famshëm nuk njihen

MBRETËRI E BASHKUARNdërkohë që shumica e yjeve të modeluar nga dylli janë goxha mbresëlënës, ka disa që nuk duken aspak si ata.

Sipas The Sun, javën e kaluar, dega e Madame Tussauds në Berlin vendosi që një figurë e Rhianna-s do të ishte një shtesë e mrekullueshme për koleksionin e tyre, por mjerisht modeli në dyll që ata morën mezi dukej si ajo. Fansat kanë kërkuar shkrirjen e menjëhershme të dyllit, i veshur me një veshje festive.

Por këto nuk janë modelet e vetmet prej dylli që gjenden atje që duken tmerrësisht keq. Por cilat janë tamam këto figurina? A mund t’i gjeni dot?

1. Kjo bukuroshe brune është një princeshë mode dhe shihet shpesh në evente publike. Mendohet se ajo është e afërt me mbretëreshën dhe shpesh ndan foto të fëmijëve të saj në raste të veçanta.

2. Ky ish-lojtar i Anglisë ka luajtur për Liverpool, Real Madrid, Neëcastle United, Manchester United dhe Stoke City. Që nga ditët e tij në fushë, ai e u rendit i dyti në një garë në Ascot.

3. Kjo aktore është e njohur si figura kryesore në shumë komedi romantike klasike. Ajo është një grua e bukur që ka marrë çmime të shumta duke përfshirë tre Golden Globes, një Oscar dhe një BAFTA.

4. Ky muzikant i famshëm është një nga ikonat më të mëdha kulturore të shekullit të 21-të. Pas vdekjes së tij, 6 nga këngët e tij të lëshuara pas vdekjes u bënë hitet e Top 10 Country.

5. Kjo fytyrë e famshme krenohet me një familje të madhe të zgjeruar me dy nipër që nuk flasin me njëri-tjetrin. Ajo dihet se është një fanse e kuajve, dhe është subjekt i një drame në Netflix.

6. Ata ishin çifti më i fuqishëm i Hollivudit përpara se të divorcoheshin. Aktori i martuar dy herë ka luajtur në një sërë filmash duke përfshirë Troy dhe Fight Club.

7. Kjo këngëtare ka krijuar edhe një karrierë kinematografike për veten e saj. Pas një fejese të dështuar ajo së fundmi është pajtuar me një të dashur të vjetër.

8. Ky aktor njihet si një don zhuan dhe bëri emër duke luajtur në një film me Kate ëinslett. Ai ka marrë 101 çmime gjatë viteve, duke përfshirë një Oscar, një BAFTA dhe tre Golden Globes.

Sa mirë mendoni se keni dalë në kuiz? Këto janë përgjigjet për personazhet më sipër.

Meghan Markle
Michael Owen
Julia Roberts
Elvis Presley
Mbretëreshë
Brad Pitt
Jenifer Lopez
Leonadro DiCaprio

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz showbiz aktorja julia roberts meghan markle rihanna statuja e dyllit statuja prej dylli aktorja julia roberts meghan markle rihanna statuja e dyllit statuja prej dylli

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari