LIVE UPDATES

ermal mamaqi

Art&Argëtim 4 Dhjetor 2020, 12:46

PRISHTINE- Gazetari Berat Buzhala i është bashkuar reagimeve në rrjet pas publikimit të shifrave për pagesën e kursit të “suksesit” nga aktori Ermal Mamaqi. Në ...

Art&Argëtim 4 Dhjetor 2020, 10:53

TIRANË– Gazetari investigativ Artan Hoxha ka shprehur habinë me kursin e ofruar nga aktori i humorit, Ermal Mamaqi për të gjithë ata persona që duan të bëh...

Aktualitet 1 Prill 2020, 07:17

Tiranë- Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, mbërmjen e djeshme në emisionin “Open” të Eni Vasili, ka zhvilluar një bisedë të shkurtër edhe me Ermal Mamaqin, pasi ky ...

Art&Argëtim 2 Shkurt 2020, 16:44

TIRANË– Aktori Ermal Mamaqi mbajti mbrëmjen e së mërkurës premierën e filmit të tij “I love Tropoja”, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Por disa komente ...

Art&Argëtim 31 Janar 2020, 18:50

TIRANË– Prezantuesja Rudina Magjistari kishte të ftuar mbrëmjen e sotme në emision e saj Ermal Mamaqin dhe disa nga aktorët e tjerë të premierës “I Love Tr...

Art&Argëtim 12 Janar 2020, 07:33

TIRANË– Disa javë më parë, kryefjalë e mediave rozë u bë sherri mes dy shokëve të ngushtë, Ermal Mamaqit dhe Bes Kallakut.I ftuar në “Shiko kush luan”, Bes...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal Mamaqi s’ndalet pas debatit për romanin: Harxhoni një muaj kohë kot, mos - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal Mamaqi s’ndalet pas debatit për romanin: Harxhoni një muaj kohë kot, mos

1 Maj 2020, 09:36 Nga DOSJA
“80% e librave s’kanë asnjë vlerë”, Ermal

TIRANË Aktori Ermal Mamaqi, duket se është i vendosur për të treguar faktin, se jo çdo libër që botohet është i vlefshëm dhe duhet lexuar. Pasi pranoi publikisht se romanet janë për pensionistët dhe të pasurit, dhe u kryqëzua nga botues e ndjekës për deklaratën e tij, Ermal Mamaqi ka vendosur të këmbëngulë në idenë e tij, dhe të mos dorëzohet.

Në një video të publikuar në profilin e tij në rrjete sociale, Ermal Mamaqi e fillon mesazhin e tij me thumbime ndaj botuesve që u prekën nga fjala e tij për romanet, e më pas përmend se nga 2 milion botime të librave në vit, 80 % e tyre janë pa vlerë, dhe njerëzit duhet të zgjedhin cilin libër të lexojnë.

“Para së gjithash uroj që ky mesazhi të mos merret përsëri për keq. Bekuar qofshin romanet dhe ata që i bëjnë dhe i shesin, amennn…. Janë dy milion libra në vit që botohen në botë, çdo vit. I bie nga 4700 libra në ditë. Edhe ju po më thonë që çdo libër nga këto ja vlen për t’u lexu, çdo libër nga këto është i mirë. Domethën duhet të lexohet, vetëm pse është i botuar është me vlera. Jo mor jo po jua them 80 % e atyre nuk kanë asnjë vlerë. Edhe spo jua them unë, këtë e thonë mjeshtrat. Kështu që mos lexoni cdo gjë që ju vjen në dorë, bëhuni shumë selektiv, që ato që të lexoni t’ja vlejnë….Kështu që nëse shef një film të keq ke harxhu një ditë kohë, ama nëse ke lexuar një libër të keq ke harxhu një muaj kohë,”- janë fjalët e shkëputura nga video e Ermal Mamaqit.

 

 

Linku në bio?

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Ndërkohë disa ditë më parë aktori replikoi dhe me botuesen Arlinda Dudaj, e cila e etiketoi si diskriminues krahasimin e Ermal Mamaqit për librat, duke bërë një koment të gjatë lidhur me këtë fakt. Arlinda Dudaj i është kthyer publikisht aktorit, duke mos lënë gjë pa i thënë, për predikimin e mosleximit dhe diskriminimin moshor. Ajo e ka cilësuar sjelljen e Mamaqit të pabesueshme, dhe nuk ka lënë pas as ironitë ndaj aktorit.

R.L/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz aktori arlinda dudaj ermal mamaqi leximi i romaneve leximi selektiv librat moderatori aktori arlinda dudaj ermal mamaqi leximi i romaneve leximi selektiv librat moderatori

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 1 Maj 2020, 08:26

TIRANË- Ish-banorja e Big Brother Xhensila Pere, zgjedh shpesh të rrëmbejë vëmendjen e ndjekësve të saj me foto provokuese. E gjendur në karantinë, ish- ba...

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom- Abilekaj: Media në Shqipëri boton me porosi nga pronari, gazetari ngelet hallka e fundit

Newsroom- Cukali: Komisioni për Diskriminimin veproi me dy standarte për Këlliçin

Newsroom- Abilekaj: Aksioni për Këlliçin u amplifikua nga Rama, u përdor stereotipi për romët

Newsroom- Dizinformimi për Këlliçin, tregoi fuqinë e Veliajt në media

Newsroom- Cukali: Media serioze ka emër dhe pronarë, kërkon falje kur gabon

Newsroom/ Batuta e Cukalit: Nëse do ishin mbjellë 1 mln pemë, do na hante ujku në Myslym Shyri

Newsroom- Pse politikanëve i duhet dizinformimi? Abilekaj: Shmangin filtrin mediatik

Newsroom- Cukali: "Specialistët" e Bashkisë Tiranë bëjnë dizinformim në rrjet

Newsroom, Ep1, P3 - Dizinformimi me sfond politik.

Newsroom, Ep1, P2- Dizinformimi, media botërore di të përgjigjet

Newsroom, Ep1, P1 - Dizinformimi: Kush dizinformon? Politika, media dhe faktorë të tretë

Newsroom/ Abilekaj: Media në botë e lufton dizinformimin, ne kemi media tradicionale të pabesueshme

Newsroom, Episodi 1- Dizinformimi, "arma" e politikës dhe medias

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!