LIVE UPDATES

vrasja e gazetarit

Bota 14 Janar 2020, 09:20

Vrasja e gazetarit Kuciak, Dorasi pranon fajin

SLLOVAKI– Deri tani i akuzuari Miroslav Marcek, një ish-ushtar 37-vjeçar, nuk e pranonte fajin. Ai akuzohet, se ka vrarë duke qëluar me armë dy 27- vje&c...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

U ekzekutua me 10 plumba, Policia një hap më pranë vrasjes së gazetarit grek: Autorët mund të jenë shqiptarë, tani janë - Bota
LIVE UPDATES
Bota

U ekzekutua me 10 plumba, Policia një hap më pranë vrasjes së gazetarit grek: Autorët mund të jenë shqiptarë, tani janë

14 Prill 2021, 17:33 Nga DOSJA
U ekzekutua me 10 plumba, Policia një hap më pranë vrasjes

GREQI– Detaje dhe pamje të reja kanë dalë në dritë rreth vrasjes së gazetarit grek, George Karaivaz. Sipas hetimeve policia po përqipet të rimarrë materialet filmike nga tre ditët e fundit para vrasjes së tij.

Ekspertët në zonën e Alimos nga pamjet kanë zbuluar se dy ekzekutorët lëviznin në zonë, një fakt që heq mundësinë që ata të vijnë nga jashtë dhe forcon dyshimin e oficerëve të ELAS se George Karaivaz ra viktimë e kriminelëve grekë dhe shqiptarë që sipas mediave greve mund të jenë paguar me Bitcoin.

Në të njëjtën kohë, itineraret e gazetarit janë nën “mikroskopin” e autoriteteve. Të mërkurën, Karaivaz u largua normalisht pak para orës 2 të pasdites kur mbaroi shfaqja “Të Vërtetat me Zinën”, më pas ai shkoi dhe e mori gruan e tij nga puna. Ata ishin vonë, por u kthyen në shtëpi së bashku.

Sipas tovima.gr, ekzekutimi i ftohtë i George Karaivaz ka tronditur të gjithë lagjen e gazetarit të njohur, ndërsa shenjat e vrasësve po zbulohen. Në një ndërtesë apartamentesh më pak se 60 metra nga vendi ku u ekzekutua gazetari, banorët gjetën shenjat nga plumbat e qëlluar.

“Unë nuk e di nëse ata kanë dëgjuar që ne ishim atje ose nëse ata nuk kanë kushtuar vëmendje. Unë isha i impresionuar sepse kishte kamera nëpër rrugë. Sidoqoftë, ata nuk u frikësuan “.– tha një zyrtat i komunës.

Duke folur për buletinin kryesor të lajmeve të MEGA, George Kalliakmanis, president i Bashkimit të Oficerëve të Policisë të Atikës Juglindore, vuri në dukje se një hetim shumënivelësh i incidentit po ndodh, megjithatë hetimet janë në një fazë të hershme.

“Është shumë herët për të nxjerrë konkluzione. Gjithçka po luan, është e vështirë të thuash me siguri. Unë besoj se ato janë plumba që u dëbuan dhe shpuan trupin e George Karaivaz”, theksoi Z. Kalliakmanis në lidhje me plumbat që u gjetën të gozhduar në ballkonin e një ndërtese aty pranë dhe po shqyrtohen nga Autoritetet.”- u shpreh George Kalliakmanis.

Ndërkohë një video e re është publikuar në mediat greke menjëherë pas vrasjes me gjakftohtësi të gazetarit dhe tregon dy autorët në motor duke u larguar me shpejtësi nga vendi i krimit.

(d.a/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

rajoni rajoni george kalliakmanis george karaivaz vassilis lambropoulos george kalliakmanis george karaivaz vassilis lambropoulos

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë