LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Ajo është një … zhvatëse ”/ Bisedat mes Depp dhe John, si i drejtohej aktori ish-gruas

22 Prill 2022, 19:21 Nga DOSJA
“Ajo është një … zhvatëse ”/ Bisedat mes

SHBA- Aktori Johnny Depp e quajti ish-partneren e tij dhe nënën e fëmijëve të tij Vanessa Paradis një ‘bushtër zhvatëse franceze’ në një email drejtuar Elton John, zbuloi ekipi ligjor i Amber Heard në gjykatë të enjten. Dailymail shkruans e Depp dhe ish-gruaja e tij Heard aktualisht po përballen me një padi të ashpër për shpifje prej 50 milionë dollarësh në Virxhinia, me yllin e ‘Pirates of the Caribbean’ duke e akuzuar atë për akuza të rreme për abuzim që rezultuan në listën e zezë të Hollivudit. Heard mohon se i ka fabrikuar akuzat dhe ka kundërpaditur Depp për 100 milionë dollarë.

Java e dytë në gjykatë të enjten përfundoi me anëtarët e jurisë që iu shfaqën video dhe audio të ‘episodit të dhunshëm’ të Depp. Ekipi ligjor i Heard po punon për ta portretizuar Deppin si një alkoolist dhe droguar jashtë kontrollit, ndërsa ai pretendon se ish-gruaja e tij ishte agresore gjatë debateve të tyre të ashpra.

Gjatë dëshmisë së Depp, ai i tha gjykatës se ajo do ta ngacmonte atë, do ta thërriste me emra, do ta kërcënonte se do ta lëndonte veten nëse ai e linte atë dhe se përdorte droga të forta gjatë gjithë martesës së tyre. Por për të kundërshtuar këtë pretendim, ekipi i Heard ndau një email që Depp i shkroi në vitin 2013 Elton John-it përmes emailit, në të cilin ai ankohej për modelen dhe aktoren franceze Zonjën Paradis, tani 49-vjeçare – me të cilën ai ishte për rreth 14 vjet nga 1998 deri në 2012.

Në email, Depp i besoi Elton John për shërimin e nënës së tij nga një problem shëndetësor, përpara se të vazhdonte t’i tregonte këngëtarit se fëmijët e tij kishin ‘ranë kokë e këmbë’ për Heard dhe se ish-i i tij po përpiqej t’i ‘lante trurin’ fëmijëve kundër tij.

Në anën tjetër të medaljes… fëmijët e mi kanë rënë kokë e këmbë në dashuri të thellë me Heard dhe presioni nga supet e mia po ikën!!!. Kjo është ndryshe nga përpjekjet ” e bushtrws zhvatëse franceze për t’i larë trurin kundër saj… që, jam i sigurt se është i afërt.” i tha ai John.

Të mërkurën, Depp kishte përshkruar miqësinë e tij me Elton John, duke e vlerësuar atë që e ndihmoi të kthjellohej në 2013 dhe të shërohej nga ‘përbindëshi’ i alkoolizmit në fazat e hershme të marrëdhënies së tij me Heard. Ai gjithashtu ka thënë në gjyq se kishte pirë shumë pas ndarjes së tij nga zonja Paradis në vitin 2012. Depp dhe Heard vazhduan të martohen në vitin 2015 pasi u takuan në xhirimet e “Rum Diary” në 2011.

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

showbiz showbiz amber heard elton john johnny depp amber heard elton john johnny depp

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni