LIVE UPDATES
Aktualitet

U gjet e vdekur dje në Greqi, burri i 62-vjeçares shqiptare dorëzohet në polici: Nuk e kam vrarë, ika se nuk kam letra

Burri, i cili është nga Bilishti i Korçës, është pa dokumenta dhe leje qëndrimi dhe kjo sipas tij ishte arsyeja pse ai u largua nga shtëpia duke mohuar përfshirjen në vdekjen e së shoqes.

12 Qershor 2022, 12:23 Nga d.a
U gjet e vdekur dje në Greqi, burri i 62-vjeçares shqiptare
Shpia ku jetonte cifti shqiptar

GREQI- Është shfaqur dhe është arrestuar partneri shqiptar i 62-vjeçares që u gjet e pajetë në shtëpinë e saj në Gyzi të Athinës ditën e djeshme.

Sipas mediave vendase, burri, i cili është nga Bilishti i Korçës, është pa dokumenta dhe leje qëndrimi dhe kjo sipas tij ishte arsyeja pse ai u largua nga shtëpia duke mohuar përfshirjen në vdekjen e së shoqes.

Sipas autoriteteve skenari i vrasjes është hedhur poshtë dhe dyshimet janë për një vdekje natyrale por përgjigje të qarta do të japë ekspertiza mjeko-ligjore.

Sipas informacioneve në banesën në rrugën “Vergovitsi”, nuk ka asnjë gjurmë shkeljeje apo gjurmë që të tregojnë se në vend ishte kryer kontroll. Informacionet kërkonin që njerëzit e ekipit të policisë greke të kishin marrë urdhër, të ndalonin këdo që gjenin, që i ngjante të kërkuarit dhe ta kontrollonin.

Njëkohësisht policia është në pritje të plotësimit të raportit mjeko-ligjor, për të zbuluar se nga ka ardhur vdekja e 62-vjeçares shqiptare. Ajo u gjet me të nxira në dhomën e gjumit të shtëpisë së saj, por përtej supozimeve, për momentin nuk mund të ketë një përfundim të sigurt, pasi shtëpia nuk kishte shenja shkeljeje.

Nga aty policia konstatoi se shtëpia në Gyzi ku u gjet e vdekur 62-vjeçarja është në gjendje të mjerueshme, kushtet janë shumë të këqija, ndërsa sipas informacioneve që ka mbledhur çifti nuk ka pasur një jetën normale dhe hanin çka gjenin. Në të njëjtën kohë, informacionet thonë se bashkëshorti i 62-vjeçares ka vrapuar drejt shtëpisë tjetër dhe ka kërkuar ndihmë nga një fqinj, i cili ka parë gruan e vdekur. Në fakt, burri me ndihmën e fqinjit të tij ka telefonuar ambulancën. Mirëpo, fqinjët e çiftit në Gyzi e cilësojnë burrin e viktimës si person që pinte shpesh dhe përfshihej në sherre. Megjithatë, ata theksojnë se nuk e kishin dëgjuar kurrë çiftin të ziheshin dhe burrin të kishte lidhje me 62-vjeçarin.

vdes shqiptarja ne greqi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE