LIVE UPDATES
Art&Argëtim

I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi, "frikësohet" Harry Styles nga përndjekësja braziliane

Carvalho, e cila ka një partner aktualisht në shtëpi në Brazil, ishte larguar pa dijeninë e prindërve të saj dhe kishte shprehur 'nxitje seksuale' ndaj aktorit dhe këngëtarit 30-vjeçar Styles.

20 Shkurt 2024, 15:50 Nga S.B
I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi,
Harry Styles

LONDËR- Një grua e akuzuar për përndjekjen e këngëtarit Harry Styles dërgoi më shumë se 8,000 kartolina në shtëpinë e tij në vetëm një muaj. Myra Carvalho, 35 vjeç, udhëtoi nga Brazili dhe po qëndronte në një bujtinë në Earls Court, në perëndim të Londrës, kur thuhet se kishte dërguar breshërinë e postës duke përfshirë edhe kartolina apo ftesa dasmash.

Carvalho, e cila ka një partner aktualisht në shtëpi në Brazil, ishte larguar pa dijeninë e prindërve të saj dhe kishte shprehur 'nxitje seksuale' ndaj aktorit dhe këngëtarit 30-vjeçar Styles. Prindërit e Carvalhos morën pjesë të dy në seancën e përgatitjes për pranimin e fajësisë në Gjykatën Harrow Crown. Të dy u pikëlluan në gjykatë ndërsa panë se vajza e tyre u shfaq përmes video-telefonatës nga burgu Bronzefield në Surrey.

Avokatja e saj, Clementine Simon, i tha gjykatës se mjeku i klientes së saj në Brazil besonte se ajo vuante nga një 'episod maniak' dhe e pyeti nëse ajo ishte e përshtatshme për të pranuar fajësinë. Gjyqtarja Karim Ezzat e dërgoi çështjen e saj për t'u dëgjuar në të njëjtën gjykatë më 19 prill, pasi Carvalho u mbajt në paraburgim.

I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi,
Harry Styles

Ajo u paraqit në gjykatën e magjistraturës së Highbury Corner më 23 janar, ku u dëgjua se ajo "ndoqi një mënyrë sjelljeje ngacmuese që përbënte përndjekje duke shkaktuar alarm serioz ose shqetësim". Harry ishte kthyer nga një arratisje romantike në Karaibe me të dashurën e tij aktore Taylor Russell kur pretendohet se ai ishte në shënjestrën e brazilianes.

Një burim tha muajin e kaluar: Harry ishte vërtet i tronditur. Kjo ndodhi jo shumë kohë pasi ai ishte kthyer. Harry thjesht dëshiron të vazhdojë normalisht, por kjo ka qenë shqetësuese.

harry styles perndiqet harry styles

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni