LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Victoria Beckham në telashe, kompania e saj e veshjeve rezulton me një borxh prej 64 milionë dollarësh

Një prej bizneseve të Victoria Beckham është në rënie për shkak të një borxhi me një shumë të madhe parash. Kompania e krijuar e veshjeve të nivelit të lartë ka borxhe që shkojnë në 64 milionë dollarë.

15 Gusht 2022, 18:47 Nga s.s
Victoria Beckham në telashe, kompania e saj e veshjeve rezulton me një
Victoria Beckham

BRITANI- David dhe Victoria Beckham janë ende një çift i fuqishëm, të dy kanë ndikim në sipërmarrjet e biznesit. Mirëpo, duket se një nga bizneset në të cilin Victoria ka investuar më shumë, nuk po arrin rezultatet e dëshiruara. Kompania e veshjeve të Victoria Beckham është në rënie për shkak të një borxhi me një shumë të madhe parash.

Sipas tabloidit britanik The Mirror, kompania e krijuar e veshjeve të nivelit të lartë ka borxhe që shkojnë në 64 milionë dollarë. Gazeta ilustron se shumë prej linjës së veshjeve të Victoria Beckham dhe biznesi i ri që ajo ndërmori në lidhje me grimin pati humbje në 2020 prej 7.8 milionë dollarësh. Dy vite më parë, Victoria Beckham humbi 15.6 milionë dollarë. Sipas The Mirror, 34 milionë dollarë të borxhit lidhen me paratë që u detyrohen kompanive të tjera që lidhen me ndërmarrje të ndryshme tregtare të familjes Beckham, raporton marca.com.

Një zëdhënës i biznesit të Victoria Beckham dha fakte të brendshme për situatën financiare të kompanisë. Grupi Victoria Beckham Holdings ra me 6% dhe fajësoi pandeminë globale të COVID 19. "Ky grup iu përgjigj shpejt efekteve të pandemisë dhe kontrolloi paratë dhe shpenzimet e tij, duke çuar në një reduktim të ndjeshëm të humbjeve operative me 57%, falë efikasitetit të kostos në të gjithë biznesin dhe rikalibrimin e modelit të tij të biznesit për ta bërë atë të qëndrueshëm për afatgjatë”, tha burimi. Pavarësisht një shume të madhe parash, i njëjti burim i kompanisë donte të tregonte se biznesi i ri i bukurisë dhe grimit po ecën përpara. Ata gjithashtu shtuan: "Victoria Beckham Beauty vazhdon të zgjerojë portofolin e saj me një seri produktesh të suksesshme lançimesh këtë vit me bukurinë dhe kujdesin e lëkurës më të mirë në klasë".

victoria beckham

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'