LIVE UPDATES
Bota

GREQI/ VD-Grabitje si nëpër filma, hajdutët ‘thyejnë’ kasafortën në pak sekonda dhe marrin 15 mijë euro

Siç shihet në video e publikuar nga mediat greke duken lëvizjet e tyre të filmuara hap pa hapi nga kamerat e sigurisë së biznesit në rrugën Katuni ku shihet edhe momenti kur ata mbajnë në duar kasafortën që arritën ta “thyenin”. Më pas ata vrapuan dhe zbrazën kasën, disa sekonda para se të iknin, pasi kishin arritur të grabisnin gjithsej 15,000 euro.

5 Korrik 2022, 18:12 Nga e.k
GREQI/ VD-Grabitje si nëpër filma, hajdutët
Momenti i grabitjes

GREQI- U deshën tre minuta që hajdutët të grabisnin një lokal të njohur në qendër të Selanikut në orët e para të së shtunës dhe të largoheshin me 15 mijë euro të grabitura. Siç shihet në video e publikuar nga mediat greke duken lëvizjet e tyre të filmuara hap pa hapi nga kamerat e sigurisë së biznesit në rrugën "Katuni" ku shihet edhe momenti kur ata mbajnë në duar kasafortën që arritën ta “thyenin”. Më pas, ata vrapuan dhe zbrazën kasën, disa sekonda para se të iknin, pasi kishin arritur të grabisnin gjithsej 15,000 euro.

“Ndodhi në orën 05.15 kur dyqani ishte i mbyllur, ata hynë dhe lëvizën shumë shpejt. Ata edinin se çfarë po bënin. Arritën të merrnin të gjitha paratë, kasafortën dhe brenda tre minutave ishin zhdukur,”-tha Pavlos Ramfopoulos një nga pronarët e biznesit të njohur. 

Mediat greke shkruajnë se pronarët e biznesit kanë bërë denoncim për ngjarjen në polici, duke dorëzuar pamjet nga kamerat e sigurisë dhe siç thonë ata, janë në pritje të ecurisë së hetimeve.

Gjithçka ka ndodhur në orën 05.15 kur tre autorët, të veshur me tuta dhe mefuturë të mbuluar, kanë arritur të hyjnë nga hyrja kryesore e lokalit, ndërsa bashkëpunëtori i tyre priste jashtë me një makinë të zezë që dyshohet se e përdornin si mjet arratisjeje. Me një vare në dorë lëvizën me shpejtësi dhe zhvidhosën kasafortën që ishte vendosur në murin e dyqanit, të cilën e thyen.

 

greqi grabitje ne greqi pavlos ramfopoulos

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal