LIVE UPDATES
Bota

"Loja ka përfunduar", Carrie Johnson bindi bashkëshortin e saj të jepte dorëheqjen nga posti i kryeministrit

Kur kryeministri mblodhi ndihmësit në një darkë me ushqim vegjetarian me kerri me thjerrëza dhe bukë naan në orën 20:00 të së mërkurës për të rindërtuar qeverinë e tij të shkatërruar, ai ishte ende i vendosur të qëndronte pas.

10 Korrik 2022, 09:57 Nga d.a.
"Loja ka përfunduar", Carrie Johnson bindi bashkëshortin e
Carrie dhe Boris Johnson

BRITANI- Ishte Carrie Johnson ajo që e bindi bashkëshortin Boris që të pranonte fatin e tij pasi ai kundërshtoi dorëheqjen nga posti i kryeministrit dhe liderit konservator.

Sipas Mirror, kur kryeministri mblodhi ndihmësit në një darkë me ushqim vegjetarian me kerri me thjerrëza dhe bukë naan në orën 20:00 të së mërkurës për të rindërtuar qeverinë e tij të shkatërruar, ai ishte ende i vendosur të qëndronte pas. Por ndërsa takimi u ndërpre në orën 23:00, Johnson shkoi në apartamentin mbi numrin 11 që ndan me gruan Carrie dhe fëmijët e tyre Wilfred, 2 vjeç dhe Romy, shtatë muajsh.

Boris më pas foli për gjendjen e tij të vështirë me Carrie, e cila ka një tru të mprehtë politik. Ajo i tha atij se mendonte se loja kishte përfunduar, por ata ranë dakord të mendoheshin.”-tha një burim.

Ishte e njëjta këshillë që Dennis Thatcher i dha gruas Margaret më shumë se 30 vjet më parë në rrethana të ngjashme.

“Kryeministri kishte qenë i zemëruar gjatë gjithë ditës. Në një gjendje të vërtetë mohimi dhe i vendosur për të qëndruar brenda. Ai vazhdoi mandatin e tij personal si një rekord i thyer. Ekipi i shtypit i kishte hequr telefonat nga mesi i pasdites sepse ata thanë se ishte e padrejtë që dikush të duhej të dilte dhe ta mbronte atë.”-vijoi burimi.

Nëse kryeministri nuk do të kishte dhënë dorëheqjen, Komiteti i 1922-shit do të kishte ndryshuar rregullat për të mbajtur një tjetër votë mosbesimi ndaj Johnson. Sir Graham i tha kryeministrit se me siguri do ta humbiste atë dhe do të duhej të tërhiqej 'zvarrë' duke shkelmuar dhe duke bërtitur.

carrie johnson dorehiqet boris johnson

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE