LIVE UPDATES
Bota

Krim në Kretë/ Nëna e 4 fëmijëve vritet nga bashkëshorti

29 Tetor 2021, 13:19 Nga DOSJA
Krim në Kretë/ Nëna e 4 fëmijëve vritet nga

GREQI- Një 48-vjeçarje, nënë e 4 fëmijëve është vrarë nga bashkëshorti i saj 54-vjeçar, i cili e qëlloi disa here me thikë. Nga dëshmitë e të afërmëve mësohet se bashkëshorti ia kishte bërë jetën të padurueshme. Për këtë arsye viktima ishte larguar nga shtëpia ku jetonin dhe banonte në një dhomë me qira. Banorët e zones së Lerapetrës në Greqi janë tronditur nga vrasja brutale e të ndjerës.

Sipas asaj që ka treguar për Creta24, vajza e pronarit të dhomave me qira, mësohet se 54-vjeçari e ka goditur të ndjerën me makinë kur ajo doli nga makinën e saj për të shkuar tek pronari i dhomave me qira. 48-vjeçarja ka nisur të vrapojë në parking për të shpëtuar. Pronarja, sipas asaj që përshkruan vajza e saj, ka lokalizuar 48-vjeçaren e vdekur në shkallë pranë zonës së pishinës, të goditur me thikë nga 54-vjeçari.

Po ashtu tragjik është fakti që përpara policisë në vendngjarje ka mbërritur djali i 48-vjeçares i cili ka parë të vdekur nënën e tij fatkeqe. Ndërkohë që prej orës 8 të mëngjesit kanë vijuar negociatat e Policisë me autorin 54-vjeçar të vrasjes, i cili ndodhet në një majë të pjerrët në Peristerë të Ierapetrës duke kërcënuar se do të kryente vetëvrasje, siç raporton radiolasithi.gr. Në zonë ndodhet një negociator i posaçëm i Policisë bashkë me djalin e tij me shpresën për ta bindur. Një ambulancë dhe një zjarrfikës ndodhen gjithashtu në zonë, ndërsa një varkë e marinës greke ndodhet në rrugë detare.

Sipas informacioneve, 54-vjeçari dy ditë më parë kishte kërcënuar se do të vriste viktimën dhe këtë fakt 48-vjeçarja ia kishte rrëfyer shoqes së saj. Po nga të njëjtat burime thuhet se 48-vjeçari dhe 54-vjeçari ishin ndarë prej kohësh dhe gruaja ishte larguar nga shtëpia.

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

rajoni rajoni e rende ne greqi nena vritet nga bashkeshorti ne greqi e rende ne greqi nena vritet nga bashkeshorti ne greqi

Sondazh

Poll

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…