LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në Belsh, Memolla i PS mbetet fitues në Rrogozhinë

•Kur kanë kaluar javë nga '14 Maji', KAS po vijon shqyrtimin e kërkesave të partive për rezultatin. •Sot, u rinumëruan votat për tre qendra votimi në Elbasan, ku në fund rezultati për kryetarin e bashkisë mbetet i pandryshuar. •Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve deklaroi se rezultati pas rinumërimit të fletëve, ishte në përputhje me atë të dalë nga pajisjet elektronike. •Po ashtu, Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në lidhje me këqyrjen e provave që janë të gjitha fletët e votimit të vlefshme dhe të pavlefshme për zgjedhjet në bashkinë Belsh. •Rinumërimi i votave për kryebashkiakun e Rrogozhinës ka përfunduar. •Diferenca mes kandidatëve është 23 vota nga 30 që ka qenë më herët, por rezultati nuk ka ndryshuar, duke bërë që Edison Memolla nga Partia Socialiste të mbetet sërish fitues.

6 artikuj për këtë temë.

3 MUAJ ME PARE

Debatet për Rrogozhinën/Ngushtohet diferenca mes Hoxhës e Memollës, KAS merr nesër vendimin për burgun

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
foto ilustruese

TIRANË- Sot përfundoi rinumërimi i votave për bashkinë e Rrogozhinës. Në 55 qendrat e votimit janë gjetur në total 10.237 vota të vlefshme dhe 273 të pavlefshme.

KAS njofton se fitues është shpallur kandidati i Partisë Socialiste, Edison Memolla me 5.129 vota, kundrejt 5.108 votave të marra nga kandidati Shkëlqim Hoxha. Nga përllogaritja, diferenca mes dy kandidatëve është ngushtuar, pasi është 21 nga 30 vota që ishte para rinumërimit.

Në seancë u diskutua edhe në lidhje me votat e burgut të Rrogozhinës, ndërkohë që vendimi do të merret nesër.

3 MUAJ ME PARE

Memolla sërish fitues në Rrogozhinë, Kaso: Të hiqet qendra e burgut, nuk u ngrit sipas parashikimeve të Kodit Zgjedhor

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
Ivi Kaso

TIRANË- Sekretari për çështje ligjore në PD, Ivi Kaso reagoi pas rinumërimit të votave në Rrogozhinë të cilat nuk ndryshuan asgjë sa i përket kandidatit fitues. Ai kërkoi që të mos njihet kutia e burgut, pasi sipas tij nuk është ngritur sipas parashikimeve të Kodit Zgjedhor. Ai po ashtu shton se nga shtetasit që kanë votuar aty vetëm 2 e kishin vendbanimin në Rrogozhinë

'Duhet të hiqet qendra e burgut, nuk u ngrit sipas parashikimeve të Kodit Zgjedhor'- tha Kaso.

Kandidati i PS, Edison Memolla u shpall fitues me 5129 vota, ndërsa kandidati  i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Shkëlqim Hoxha ka marrë 5108 vota, duke ngushtuar diferencën nga 30 vota në 21 vota./Dosja.al

3 MUAJ ME PARE

Diferenca mes kandidatëve 23 vota! Rinumërimi i votave në Rrogozhinë, Memolla i PS mbetet sërish fitues

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
Edison Memolla

TIRANË- Ka përfunduar rinumërimi i votave për kryebashkiakun e Rrogozhinës. Diferenca mes kandidatëve është 23 vota nga 30 që ka qenë më herët, por rezultati nuk ka ndryshuar. Edison Memolla nga Partia Socialiste është i zgjedhuri i qytetarëve të Rrogozhinës edhe pas rinumërimit.

Nga këto 23 vota, 2 janë ende në diskutim pasi nuk gjenden në kuti dhe është vendosur të kontrollohet në kutitë e këshillit bashkiak për të parë nëse do të jenë aty. I gjithë procesi është ndjekur nga kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Shkëlqim Hoxha./Dosja.al

3 MUAJ ME PARE

Zgjedhjet e 14 Majit/ KAS rinumëron votat në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha i “Bashkë Fitojmë” i përqëndruar tek procesi (FOTO)

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
Shkëlqim Hoxha

TIRANË- Kandidati i “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Rrogozhinës, Shkëlqim Hoxha, i cili humbi pas përmbysjes së rezultatit në kutinë e fundit ku votuan të burgosurit e IEVP Rrogozhinë dhe rivali i tij doli me 23 vota më shumë, ka ndjekur me vemendje procesin e rinumërimit të votave.

Kjo shihet qartësisht edhe në këtë foto, pasi Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve nisi rinumërimin e votave për kryetarin e bashkisë së Rrogozhinës.

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kërkoi rinumërim dhe shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut të Rrogozhinës, që vulosi fitoren e Edison Memollës.

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

Pavarësisht se ankimimi i tyre u rrëzua me votat e tre anëtarëve të KAS, dy anëtarët e tjerë, Elvis Cefa dhe Ledio Braho shfrytëzuan hapësirën që i jep ligji, për të kërkuar rinumërim të të gjitha kutive të votimit në Rrogozhinë, përfshirë edhe atë të burgut.

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në

Në muajin maj, në një intervistë për “News24”, Hoxha tha se kjo kuti është një kuti anonime, me zero transparencë. Për më tepër ka konflikt interesi, pasi sipas tij, babai i kandidatit është shef regjimi në policinë e burgut, dhe po ashtu kunati i tij punon infermier në burg.

3 MUAJ ME PARE

Rinumërohen votat në 3 QV në Elbasan, s'ndryshon rezultati! KAS: Përputhen me rezultatin nga pajisjet elektrike

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
Mbledhja

TIRANË- Ditën e sotme u rinumëruan fletët e votimit në tre qendra votimi në Elbasan. Pavarësisht rinumërimit, rezultati ishte sërish i njëjtë. Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve (KAS) deklaroi se rezultati pas rinumërimit të fletëve, ishte në përputhje me atë të dalë nga pajisjet elektronike.

“U rivlerësuan fletët fizike në QV 23/73 fraksion 1, 24/81 fraksion 1 dhe 24/83 00, dhe nga rivlerësimi dhe rinumërimi i fletëve fizike për kryetarë bashkie, rezulton se ato përputhen plotësisht me rezultatin e transmetuar nga pajisjet elektronike në sistemin e KQZ-së”, u shpreh anëtari i KAS-it, Ledio Braho.

Kujtojmë se Bashkia e Elbasanit u fitua nga kandidati i Partisë Socialiste, Gledian Llatja, i cili mori 36,122 vota. Ndërkaq, kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Luçiano Boçi arriti të sigurojë, 27,952 vota./Dosja.al

3 MUAJ ME PARE

Rinumërimi i kutive të Belshit? KAS rrëzon kërkesën: Provat do kqyren nesër

'14 Maji'/ Rinumërohen votat në Elbasan, nesër në
KAS

TIRANË- Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në lidhje me këqyrjen e provave që janë të gjitha fletët e votimit të vlefshme dhe të pavlefshme për zgjedhjet në bashkinë Belsh. Por sipas relatorit Ledio Brahos, dy prej anëtarëve i kërkuan KQZ që të paraqesë në cilësinë e provës të gjitha kutitë për zgjedhjet e 14 mjit për bashkinë Belsh dhe të gjitha kutitë e votimit që kanë të bëjnë për zgjedhjen e kryetarit të bashkisë.

“KAS pasi u tërhiq për vendim me shumicë votash rrëzoi kërkesën e ankuesit të subjektit ankimues “BF” në lidhje me këqyrjen e provave që janë të gjitha fletët e votimit të vlefshme dhe të pavlefshme për zgjedhjet në bashkinë Belsh. Megjithatë duke qenë se ankesa ishte bërë në bazë të nënti 136, pika 1 shkronja c e kodit zgjedhor, dy anëtarë të KAS në zbatim të pikës tre të këtij neni i kërkojmë KQZ që të paraqesë në cilësinë e provës të gjitha kutitë për zgjedhjet e 14 majit për bashkinë Belsh dhe të gjitha kutitë e votimit që kanë të bëjnë për zgjedhjen e kryetarit të bashkisë. Seanca për këqyrjen e këtyre provave do të lihet nesër në datën 6 orën 13:30”, tha Braho.

kas

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN