LIVE UPDATES
Politike

PS nxjerr ‘kalin e betejës’ në fushatë, vajza e Niko Peleshit reciton arritjet! Vë kapuçin dhe s’ja bën syri tërr p

30 Mars 2021, 18:34 Nga DOSJA
PS nxjerr ‘kalin e betejës’ në fushatë, vajza e Niko

TIRANË– Dardhë nën dardhë bie! Kështu thotë një fjalë e urtë popullore, të cilën e mishëron në mënyrën më të mirë vajza e ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi, Aleksia. Për t’iu bërë krahë të atit në këtë fushatë elektorale, ajo ka publikuar një video me disa projekte që sipas saj nuk duhen humbur nga projekti i “Rilindjes Urbane”.

Në një video të gjatë 3 minuta, ajo nis me fjalën se Shqipërinë e ka falur të bukur Zoti dhe se na takon ne ta ruajmë, ndërsa kalon me foto gjithë punën e bërë nga PS-ja këto 8 vite.

“Shqipëria është një vend me bukuri të mahnitshme për të cilën kontributin e parë e ka dhënë Zoti. Kontributin e dytë; atë të zhvillimit të territorit, ruajtjes së mjedisit na takon ne. ditëve të fundit falë programeve të rilindjes urbane kanë transformuar qytetet e Shqipërisë tonë. Fillimisht ne modelojmë qytetet. Më pas, qytetet na modelojnë ne. Le të shohim fotot e qyteteve. Jo, jo! Prisni njëherë se paskam qenë duke folur si gazetare në lajmesh, unë nuk flas ashtu. Pavarësisht formlitetit të tepruar këtë video po e bëj për të treguar qasjen time ndaj ndryshimeve që kanë pësuar qytetet, dhe besoj që është diçka që dimë ta vlerësojmë të gjithë. Në fund të fundit; e bardha është e bardhë; e drita-dritë. Errësira le të rrijë aty ku e ka vendin…,”-shprehet ajo në video.
E reja, vetëm 19 vjeç, i ka shprehur qartë aspiratat e saj për të qenë pjesë e politikës një ditë, duke ndjekur gjurmët e të atit. Dhe mesa duket paska zgjedhur që të bëhet pjesë e të njëjtës familje politike. Ndoshta anagazhimin “full time” do ta nisë më vonë, por sot ka nisur me pak. Gjithashtu vlen për t’u përmendur që është avangarde si Rama, ai del me çitjane në publik, ndërsa Aleksia me kapuç në kokë. Një politikë e re dhe moderne po vjen.

(k.m/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

politike politike aleksia peleshi niko peleshi aleksia peleshi niko peleshi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!