LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Psikologu e Amber Heard dëshmon për gjykatën: Johnny Depp ishte shumë xheloz

4 Maj 2022, 09:13 Nga DOSJA
Psikologu e Amber Heard dëshmon për gjykatën: Johnny Depp ishte

SHBA- Gjyqi mes aktorit johnny Depp dhe ish-bashkëshortes së tij Amber Heard vazhdon. Këtë javë kanë nisur të jepet versioni i aktores mbi situatën pasi në dy javët e shkuara Johnny Depp së bashku me dëshmitarët e tij patën mundësi të tregonin versionin e tyre të historisë.

Zbulimet e bëra në gjykatë nga dëshmitari i parë i thirrur në gjykatë nga ekipi ligjor i Amber Heard i kanë habitur të gjithë. Dr. Don Hughes, një psikologe mjeko-ligjore me bazë në Nju Jork, përshkroi në gjykatë përvojat tronditëse të dhunës seksuale që Heard pretendon se kishte përjetuar në kohën kur ishte me Depp. 

Sipas Daily Mail, ndryshe nga sa dëshmoi disa ditë më parë në gjyq psikologu i Depp, i cili nuk diagnostikoi çrregullimin e stresit post-traumatik duke ekzaminuar aktoren, Hughes i tha gjykatës se Herd vuan në të vërtetë nga PTSD, shkaku i së cilës është dhuna në familje.

Dr. Hughes ndau me gjykatën skenat e dhunës së egër seksuale të përshkruara nga aktorja për Depp.

“Kur Depp ishte i dehur ose i droguar, ai e hidhte Herd në shtrat, i griste këmishën e natës dhe përpiqej të bënte seks me të. Ai e detyroi të bënte seks oral me të kur ai ishte i zemëruar. Këto nuk ishin momente të dëshiruara nga aktora por të detyruara”-tha ajo.

Sipas Dr. Hughes, një nga episodet më të rënda për Amber ka qenë momenti kur Depp preu gishtin gjatë zënkës me të. Psokologia në bazë të dëshmisë së Amber ajo tha se ai ishte i dehur dhe i vendosi një shishe brenda trupit të saj dhe në atw moment e ka goditur atë me shishen.

Dr. Hughes gjithashtu shtoi se Depp gjithmonë dëshironte të kontrollonte gruan e tij, duke i përsëritur asaj se nuk donte të xhironte skena nudo në filmat e saj dhe nuk donte të luante me disa filma për shkak të “xhelozisë së tij obsesive”. 

(j.c)/dosja.al 

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

showbiz video galeri amber heard don hughes gjyqi i johnny depp johnny depp amber heard don hughes gjyqi i johnny depp johnny depp

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni