LIVE UPDATES

tom hardy

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Rikthehet Angelina Jolie, Tom Hardy dhe Vin Diesel, lista e filmave me superheronj më të shumëpritur për vitin 2020 - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Rikthehet Angelina Jolie, Tom Hardy dhe Vin Diesel, lista e filmave me superheronj më të shumëpritur për vitin 2020

27 Dhjetor 2019, 15:05 Nga DOSJA
Rikthehet Angelina Jolie, Tom Hardy dhe Vin Diesel, lista e filmave me

Viti 2020 pritet të mbushë plot sallat e kinemasë me risitë më të fundit nga Hollywood-i. Për vitin që pritet të hyjë fansat e filmave me superheronj do të kenë për çfarë të jenë të ekzaltuar. Më poshtë ju rendisim disa prej tyre. 

Lista e filmave

Vejusha e Zezë

Pasi ka qënë personazh dytësor në filmat e Marvel, tanimë do të përqëndrohemi më shumë tek personazhi i Vejushës së Zezë, rol të cilin e luan Scarlett Johannson. Johannson do të tregojë më shumë nga bota e Natasha Romanoff.

Wonder Women

Patty Jenkins do të vijojë të jetë në kinema po kësaj here e zhvendosur në vitin 1984. Gal Gadot është rikthyer si një perëndeshë amazone, duke pasur në skenë krah saj Cheetah (e luajtur nga Kristen Wiig) dhe biznesmenin shumë të pasur Maxëell Lord (Pedro Pascal).

Birds of Prey

Vazhdon ‘Suicide Squad’. Kasta e aktorëve do të jetë tejet e angazhuar për të mbrojtur një vajzë të re nga Black Mask (i luajtur nga Eëan McGregor).

Eternals

Angelina Jolie do të bëjë gjithashtu debutimin e saj, duke luajtur rolin e një qenie hynore së bashku me Richard Madden, Salma Hayek dhe Kumail Nanjiani. Të gjithë bashkë do të mbrojnë njerëzimin.

Venom 2

Pas suksesit paksa të papritur të historisë simbiote të Tom Hardy-it, seriali i Sony Marvel ishtenë të mbaruar. Por tanimë Hardy-t i është besuar roli i vråsësit serial të Ëoody Harrelson Carnage.

The New Mutants

Me sa duket e fundit në serinë X-Men, personazhet do të lúftojnë për të dalë nga një qendër ku po mbahen të burgosur. Pjesë e filmit do të jenë Anya Taylor-Joy dhe Maisie Williams.

Morbius

Një tjetër spinoff Spider-Man.  këtu paraqitet våmpiri shkencëtar Michael Morbius, që do të luhet nga Jared Leto. Edhe nuk është zbuluar shumë nga skenati Matt Smith do të rikthehet për të luajtur personazhin e Morbius Loxias Croën, ndërsa Tyrese Gibson është agjenti i FBI që kërkon ta kapë.

Bloodshot

Vin Diesel do të jetë pjesë e filmit në të cilin ka vetëm një qëllim: håkmarrjen. Vetëm për të arritur qëllimin e tij, ai do ta gjejë veten të ngatërruar keq. 

Përkthyer nga The Guardian

(k.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

kulture kulture filmat aksion hollywood filmat aksion hollywood

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN