LIVE UPDATES
Aktualitet

VERSIONET/Fejesa e padëshiruar që solli vrasjen makabre, lidhja vjehërr-nuse e djali në mes

13 Prill 2022, 13:01 Nga DOSJA
VERSIONET/Fejesa e padëshiruar që solli vrasjen makabre, lidhja

FIERXhevahir Hoxha kishte paralajmëruar se do ta vriste partneren e re të djalit.. dhe e bëri. Merushe Hazizi u vra ditën e djeshme me thikë nga vjehrri i saj, Xhevahir Hoxha, në fshatin Vidhishtë të Roskovecit. Pasdite, në momentin kur në banesë nuk kishte njeri, 61-vjeçari e godit 3 herë me thikë në gjoks, duke e lënë të vdekur. Më pas, ai u vetëvra në një pemë afër banesës.

Sipas familjarëve dhe fqinjëve, Xhevahiri nuk e donte për nuse 30-vjeçaren për shkak se djali i tij braktisi bashkëshorten e parë dhe nipin për shkak të saj. I biri i Xhevahirit dhe viktima bashkëjetonin prej tre vjetësh. Merushe Hazizi kishte 3 fëmijë nga martesa e parë, por që jetonin me ish-bashkëshortin e saj.

Fqinja e familjes tha për mediat, se ish-burri i Merushes kishte ardhur tre herë për ta kërkuar atë, por kjo e fundit nuk kishte pranuar të kthehej më me të. Vëllai i 61-vjeçarit zbuloi se Xhevairi lëvizte me sëpatë me vete, ndërsa me djalin kishte marrëdhënie shumë të keqe. Ai zbuloi se Xhevairi ka qenë më parë rreth 6 muaj në burg, ku ka vuajtur dënimin për zjarrvënie.

Fqinjët e tjerë tregojnë se Xhevair Hoxha nuk kishte qenë dakord me bashkëjetesën e djalit të tij me Merushe Hazizin, të cilën e masakroi sot me thikë për vdekje. Një e afërme shton se vetëm para tre ditësh e kishte parë 61-vjeçarin Xhevahir Hoxha që të vinte vërdallë shtëpisë me kosë bari në dorë dhe i kishte thënë ta hiqte nga dora. 

Ndërsa kunata e Xhevahir Hoxhës ka treguar se vrasja ishte e paralajmëruar, pasi Xhevahiri i kishte thënë djalit të tij se do ta vriste së bashku me bashkëjetuesen e tij.

Sot, Merushe u “dënua” edhe nga familjarët e saj, të cilët nuk i vendosur as foton në lajmërimin e vdekjes së vendosur nëpër shtylla. Në daljen e saj nga shtëpia për në banesën e fundit qëndronin tre fëmijët minorenë, të cilët i kishte lënë te familja e prindërve të saj. Ndërsa Fatjoni ka zgjedhur të mos shkojë në ceremoninë e bashkëjetueses po në atë të babait të tij vrasës. Edhe ish-bashkëshorti i Merushes nuk ka shkuar në ceremoninë mortore të saj, pavarësisht se nga martesa e tyre erdhën në jetë tre fëmijë.

Në fund të gjithë historisë së rëndë ishte veprimi i vjehrrës së viktimës e cila në mes të gjithë tragjedisë po lante dyshemenë nga gjaku.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet burri vret nusen e djalit e veten burri vret nusen e djalit e veten

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni