LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Fansat e "Saltburn" të zhgënjyer me performancën e "Murder on the Dancefloor": Prisnim kërcimin nudo të Keoghan!

Kënga u publikua disa vite më parë, por ajo ka një grup të ri fansash pasi u luajt në filmin Saltburn, i cili u drejtua nga Emerald Fennell.

19 Shkurt 2024, 08:35 Nga M.B
Fansat e "Saltburn" të zhgënjyer me performancën e
bafta 2024

BRITANI- Sophie Ellis Bextor performoi këngën e saj të suksesshme, Murder on the Dancefloor, në BAFTA Awards 2024. Kënga u publikua disa vite më parë, por ajo ka një grup të ri fansash pasi u luajt në filmin Saltburn, i cili u drejtua nga Emerald Fennell. Sophie mahniti me një fustan të zi dhe brez portokalli për performancën, e cila u shijua nga të gjithë të famshmit që ishin mbushur në Royal Festival Hall në Londër, ku po mbahej ceremonia.

Megjithatë, ishte reagimi i Barry Keoghan ai që i bëri të gjithë të flasin, me fansat që nxituan në rrjetet sociale për të komentuar reagimin e yllit të Hollivudit ndaj performancës. Në Saltburn, personazhi i tij vallëzoi i zhveshur në një skenë të filmit ndërsa kënga luhej, ndërsa mbrëmjen e sotme i veshur totalisht po duartrokiste performancën i ulur në sallë.

"Jam i zhgënjyer plotësisht që BAFTAA nuk la Barry Keoghan të vallëzonte lakuriq gjatë performancës së Sophie Ellis-Bextor”, shkroi një fans në Twitter, ndërsa një i dytë shtoi: “Asnjë prerje e vetme për të kërcyer Barry Keoghan? E egër#BAFTA". 

"Me shpresën që Barry të dalë në skenë për të kërcyer me Sophie në BAFTA ". "Nëse Barry Keoghan nuk kërcen lakuriq në skenë, çfarë kuptimi ka të paraformosh këtë BAFTA", shkruanin fansat në rrjetet sociale.

Më herët sonte, ylli i Saltburn, Richard E. Grant, bëri shaka për The Mirror se ishte gati të zhvishej gjatë performancës BAFTA të Sophie Ellis-Bextor.

"Ne ishim nudo në shumicën e kohës. Sonte kur Sophie Ellis-Bextor të performojë, i gjithë kasti do të heqë rrobat e tyre", tha ai për mediat britanike.

Sophie, ndërkohë, u pyet në tapetin e kuq BAFTA për Barry dhe skenën e kërcimit të personazhit të tij.

"Mund të jetë pak e vështirë, por ne kemi pasur një moment së bashku tashmë... Unë pata fatin që takova të gjithë aktorët e Saltburn në nëntor në LA në premierë, kështu që do të ishte mirë t'i shihja përsëri sepse Mendoj se ajo që ata kanë arritur me filmin është e mrekullueshme, kështu që unë thjesht dua ta them këtë”, tha ajo, ndërsa foli për kastin e filmit.

 

bafta awards 2024

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat