LIVE UPDATES
Bota

Dëshmia e 55-vjeçarit që vrau gruan: Iu afrova dhe ajo më goditi në organin gjenital

Autori i krimit madje kërkoi falje për vrasjen e 46-vjeçares, duke u shprehur se ishte i dërrmuar dhe i shkatërruar psikologjikisht.

29 Qershor 2022, 23:54 Nga I.A
Dëshmia e 55-vjeçarit që vrau gruan: Iu afrova dhe ajo më
55-vjecari

GREQI- 55-vjeçari që vrau bashkëshorten e tij 46-vjeçare në Greqi është munduar të justifikojë krimin e rëndë me një deklaratë prej 5 faqesh që ka dorëzuar në prokurori, pasi iu caktua masa e sigurisë “arrest me burg”. Newsbeast shkruan se 55-vjeçari e paraqet viktimën si përgjegjëse për krimin që ka kryer dhe pretendon se ai ishte një bashkëshort dhe baba i mirë, i interesuar për ribashkimin e tij me gruan.

Por ajo, siç pretendon ai, vazhdimisht nuk e vlerësonte. Autori i krimit madje kërkoi falje për vrasjen e 46-vjeçares, duke u shprehur se ishte i dërrmuar dhe i shkatërruar psikologjikisht.

“Së pari, më lejoni të kërkoj falje përsëri për dëmin që i bëra gruas sime, fëmijëve të mi dhe familjes së saj. Jam i shkatërruar, i shkatërruar psikologjikisht dhe emocionalisht që i mora jetën të vetmes grua që doja dhe do të doja të kthehesha. Unë dhe gruaja ime kemi qenë të martuar prej 28 vitesh dhe kemi dy fëmijë”, tha 55-vjeçari në një deklaratë. Por unë kurrë nuk kisha ushtruar dhunë ndaj saj, aq më pak në kurriz të fëmijëve tanë… “, tha ai.

I akuzuari pohon se e ka dashur gruan e tij me të cilën, siç pretendon ai, ka pasur shumë mosmarrëveshje.

“Unë e kam falur gjithmonë sepse e kam dashur vërtet dhe gjithçka që kam bërë është të punoj shumë për t’i dhënë sa më shumë familjes sime dhe të mos i mungojë asgjë asaj dhe fëmijëve tanë. Në vitin 2011 gruaja ime më kërkoi që të rrinim të ndarë për një kohë për të ripërcaktuar marrëdhënien tonë dhe u bë dhe unë u vendosa në një shtëpi me qira për një vit, ndërsa ajo qëndroi me fëmijët tanë në shtëpinë tonë (apartamentin tim) në rrugën Matrozou. Kur marrëdhënia jonë nuk u përmirësua, ajo u kthye në shtëpinë tonë dhe qëndruam të gjithë bashkë. Në vitet që kaluan ne patëm disa sherre si të gjithë çiftet, por kur unë nuk ushtrova dhunë ndaj saj”, shprehet ai.

Në vijim, i akuzuari pretendon se në vitin 2019 ka pasur “konflikt të fortë verbal” me viktimën. Si pasojë, është larguar nga shtëpia familjare në një pronë të tij në Koukaki, në rrugën Dimitrakopoulou.

Konkretisht, kisha parë disa mesazhe në celularin e saj dhe kisha kuptuar që ajo po planifikonte të udhëtonte me një burrë të panjohur për mua. Megjithë thirrjet e mia ajo e bëri udhëtimin dhe kur u kthye patëm një debat verbal dhe unë u largova nga shtëpia jonë. Gjatë kohës që jetoja në Dimitrakopoulou lidhja ime me gruan ishte jo e tensionuar dhe jam kujdesur të mbuloj jo vetëm shpenzimet fikse të shtëpisë, por edhe të gjitha shpenzimet dhe nevojat e saj dhe të fëmijëve tanë, si para së gjithash këto vite…”, thotë ai.

55-vjeçari ka pohuar se ka tentuar disa herë të rilidhet me viktimën, por 46-vjeçarja i kishte thënë se donte divorcin.

“Ajo nuk donte që ne të riktheheshim përsëri dhe kur e pyeta pse ajo u përgjigj se nuk më interesonte se çfarë po bënte në jetën e saj dhe se nuk donte të kthehej në shtëpinë tonë”, tha ai në një deklaratë.

Duke iu referuar krimit të rëndë të kryer nga 55-vjeçari, ai ka pohuar se gruaja e ka zhvlerësuar kur i ka kërkuar që të bashkoheshin sërish. Në kujtimet e tij ai shprehet: Para dy ditësh vura re që vajza jonë kishte bërë valixhet për të shkuar në një udhëtim, të njëjtën gjë kishte bërë edhe gruaja ime dhe menjëherë e pyeta se ku po shkonte. Ajo u përgjigj me ironi se nuk kisha arsye të bëja atë qe po bëja dhe se ajo mund të shkonte ku të donte dhe se nuk kishte nevojë për lejen time. U përgjigja me keqardhje të madhe për mënyrën sesi sillej me mua se kjo nuk është e drejtë dhe se ne jemi martuar dhe ajo nuk mundet të largohet pa më treguar se ku shkon dhe me kë. Ditën në fjalë u ktheva nga puna në shtëpinë tonë rreth orës 22:30, u lava dhe u shtriva ndërsa gruaja ime ishte ulur në kuzhinë, nuk mund të flija.

Në vijim të shkresës së tij, i akuzuari pretendon se ka shkuar në kuzhinën ku ishte gruaja e tij dhe e ka pyetur pse po largohej dhe ku po shkonte dhe si ka mundësi që ajo të mos mendonte fare për të ndërsa ai i kërkoi asaj të ribashkoheshin.

“Ajo filloi të më bërtiste se isha një idiot që nuk e kuptoja se gjithçka kishte mbaruar mes nesh dhe se duhet të zhdukesha nga jeta e saj”, pohon 55-vjeçari.

Në fund, i akuzuari ka paraqitur në hetuesi kërkesën për caktimin e ekspertit për kryerjen e ekzaminimit psikiatrik.

vrasja ne greqi

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari