LIVE UPDATES
Editorial

777- Sot unë do të jem në protestë!

Engjëlli 777 përfaqëson një zgjim shpirtëror dhe mençuri të brendshme.

7 Korrik 2022, 09:12 Nga Meri Lika

777- Sot unë do të jem në protestë!

Gjithmonë, kam menduar se rastësitë kanë një domethënie, se asgjë nuk ndodh ashtu kot dhe se gjërat gjithmonë e kanë një lidhje, e një shpjegim.

Sipas spiritualizmit numri 777 është një numër special, është një shenjë se universi është me ne dhe na mbështet në rrugën tonë shpirtërore, veçanërisht kur mund të kemi dyshime në rrugën që kemi zgjedhur.
Do të thotë gjithashtu që jemi të mençur dhe se kemi marrë mesazhe në jetën tonë për të ndihmuar të tjerët në sfidat e tyre të jetës.

Shpjegimet spiritualiste thonë, gjithashtu, se ka një engjëll me numër 777, i cili është shumë i fuqishëm dhe që ka shumë domethënie në vetvete.

Ky engjëll nënkupton lidhjen midis ndjenjës dhe shpirtit.

Engjëlli 777 përfaqëson një zgjim shpirtëror dhe mençuri të brendshme.

Protesta e sotme me numrin 777, sipas mendimit tim është një zgjim shpirtëror i popullit tim dhe me plot mençuri të brendshme.

SOT UNë DO Të JEM Në PROTESTë!

Sot unë do të jem në protestë, jo për kauzën personale të Berishës, po për kauzat e mia dhe të familjes sime.

Do të jem në protestë për familjen time.
Do të jem në protestë, sepse dua që im bir, ashtu si dhe unë, të jetojë në vendin e tij. Sepse dua që ai të jetojë aty ku balta t’i duket më e ëmbël se mjalta dhe që ai të jëtë një gur i rëndë në vendin e vet.
Do të jem në protestë, sepse dua shëndetësi të mirë për djalin tim, për nënën time dhe për vete.
Do të jem në protestë, sepse nuk dua që pensionistin e azilit ta kthejnë në biznesmen makutët e pushtetit.
Do të jem në protestë se dua që nëna ime pensioniste të ketë një pension dinjitoz.
Do të jem në protestë, sepse çmimet po ma bëjnë jetën të vështirë.
Do të jem në protestë, sepse nuk dua që krimineli të më konkurroj në biznes.
Do të jem në protestë, sepse nuk dua që jetën të ma drejtojnë kriminelët që politika i ul në karriget e pushtetit.
Do të jem në protestë, se dua të ndëshkohen hajdutët e parave publike.
Do të jem në protestë, sepse nuk dua që të gjithë pushtetet të jenë në një dorë.
Do të jem në protestë, sepse nuk dua të jetojë në autokraci.
Do të jem në protestë, sepse dua që shtetin ta drejtojnë profesionistë jo servilët, delirantët dhe konkubinat e pushtetit.
Do të jem në protestë, sepse dua media të lirë, jo media të varur dhe pagamarrëse nga pushteti.
Do të jem në protestë, sepse tatimi mbi të ardhurat më bën të ndihem e pabarabartë përpara ligjit.
Do të jem në protestë, sepse dua që klientët e mi të kenë konkurrencë të drejtë e të mos ua përdhosin aktivitetin taksidarët e pushteteve me shantazhe e kërcënime.

Do të jem në protestë, sepse dua të respektoj veten.

Do të jem në protestë, sepse dua të drejtat e mia, dua të mos vidhem, të mos mashtrohem, të mos ofendohem, të mos jem e përulur.
Do të jem në protestë, sepse kam vetëm një jetë dhe atë dua ta jetoj me dinjitet dhe jo e nëpërkëmbur.
Do të jem në protestë, sepse unë jam dhe dua të mbetem NJERI.

meri lika protesta e pd 7 korrik 2022

Sondazh

Poll
Editorial 29 Qershor 2022, 10:19 Ditmir Bushati

Më shumë siguri!

Me Samitin e NATO-s në Madrid, Aleanca transatlantike po përgatitet për përmirësimin më të madh të kapaciteteve të...

Editorial 27 Qershor 2022, 09:14 Margaret MacMillan

Një epokë e re e luftës globale

Foto ilustruese “Ju mund të mos jeni të interesuar për luftën, por lufta është e interesuar për ju!,"- thoshte dik...

Editorial 21 Qershor 2022, 13:45 Enton Abilekaj

Çfarë i fali Albin Kurti Edi Ramës

Edi Rama, Albin Kurti, Aleksander Vucic, Enton Abilekaj Albin Kurti e përcolli me buzëqeshjen statike, karakteristike për një sforcim s...

Editorial 20 Qershor 2022, 17:53 Jonathan Miller

Makthi i Macron ka përfunduar

Foto ilustruese Nga Jonathan Miller Presidenti francez Emmanuel Macron është poshtëruar nga votuesit, disa javë pasi u rizgjodh nga nj...

Editorial 18 Qershor 2022, 10:34 Ditmir Bushati

Luftë dhe shpresë

Ursula von der Leyen, Volodymyr Zelenskyy dhe Ditmir Bushati “Ukrainasit janë të gatshëm të japin jetën për perspektiv&...

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë