LIVE UPDATES
Insights

“Këtu më parë ishte kinema, shihnim filmat me seks e krim”, Blushi tregon bisedën me rojen e tregut

Ben Blushi tregon bisedën me rojen e tregut që ka një dhemb floriri, që e kishte kontrabandë.

14 Qershor 2022, 10:31 Nga Ben Blushi

“Këtu më parë ishte kinema, shihnim filmat me seks e

NAIM DRIM KRIM
Isha te tregu i bulevardit të ri
Roja kishte lidhur traun me një gomë makine dhe herë e ulte, herë e ngrinte
Si quhesh, e pyeta
Naim Bashkurti, tha
Ça bën këtu Naim
Jam roje, tha
Si quhet ky treg?
Ky ka qenë kinema e hapur. Quhej Kinema Drima
Dream Cinema, thashë unë
Këtu jepeshin filma me sex dhe krim. Njerëzit i shifnin filmat nga makinat, pa zbritur fare
Dmth paska qene Dream Cream, thashë unë
Po, tha Naimi, shthurrje e madhe Drim Krim
Je nga Tropoja apo jo?
Po, tha, nga fshati Tplan
Çdmth Tplan?
Dmth një fshat që ka plan
Ou, i thashë, po ti ça plani ke?
Unë e kam realizuar planin, tha Naimi, i kam bërë dy fëmijë
Ça pune ke berë?
Kam qenë ushtarak. Në kohën e Enverit
A ke vrarë njeri?
Jo, tha pse duhet të vrisja njeri
Po ça ushtrije ishit ju, dyzet vjet u stërvitët nuk vratë asnjë armik
Armiqtë nuk erdhën, tha Naimi, ne gati ishim
Kush e fiton luftën në Ukrainë, Naim?
Ukraina, tha Naimi, Ukraina do fitojë, po ky Zelensky smë pëlqen
Pse stë pëlqen Zelensky, i thashë
Ai nuk pranoi ta njohë Kosovën, tha Naimi
Ou, i thashë nuk e dija, duhet të ketë hallin e Krimesë, po u njoh Kosova njihet dhe Krimeja
Zelensky është kundër shqiptarëve edhe në Maqedoni ka çuar armë, tha Naimi
Po atëhërë pse mendon që duhet të fitojë, thashë unë
Unë dua të fitojë populli ukrainas, tha Naimi, ata po copëtohen
Po si do fitojnë Ukraina kur Rusia ka më shumë armë dhe është më e madhe?
Do fitojnë siç fituam ne në Kosovë, popujt e vegjël luftojnë dhëmb për dhëmb
Ke një dhëmb floriri, i thashë
E kemi zakon, e mbajmë një flori në gojë
Po ku e gjete floririn në kohë të Enverit?
Ma gjeti dentisti, është flori kontrabandë
Sa pagove ?
17 mijë lekë, tha Naimi
Atëhërë ishin shumë 17 mijë lekë, sa e kishe ti rrogën?
5600 leke
Dmth me tre rroga ke blerë një dhëmb
Po, tha Naimi, aq më mori dentisiti i Fierzës, ai gjente florinj
Ke dalë ndonjëhrë jashtë shtetit?
Asnjëherë
Si nuk ke shkuar as në Greqi as në Itali
Jo, tha Naimi, asgjëkundi
Nuk ke hipur në avion?
Kam hipur, tha Naimi
Ku ke shkuar, e pyeta
Kur erdhi avioni në Tropojë i hipa, tha Naimi
Ku vjen avioni në Tropojë, ska aeroport, thashë unë
Ishte Pelikan, tha Naimi, i Operacionit Pelikan
Paska qenë helikopter
Po, tha Naimi, helikopter ishte
Edhe ku shkove me helikopter ti Naim?
Unë e pashë nga brenda para se të ikte, nuk fluturova
A do dalësh ndonjëherë jashtë shtetit?
Kurrë, tha Naimi, nuk e tradhëtoj atdheun
Mirë tani fute kokën brenda asaj gomës të të bëj një fotografi
E fus pse mos e fus, tha Naimi
Fute, thashë unë
E futa, tha Naimi
Tani nxirre se e mbarova foton, thashë unë
Jo mo pse kur do ti do ta nxjerr unë kokën, tha Naimi
Epo mos e nxirr, thashë unë
Nuk do ta nxjerr, tha Naimi

ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 7 Qershor 2022, 15:28 Edi Lesi

Piluri, çatia e botës për 3 ditë!

Pilur Sot Piluri është gdhirë si gjithë fshatrat e Labërisë, me ato pak frymë që enden e ato romuze që lë...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave