LIVE UPDATES
Insights

SPAK kërcënojë tre gjyqtarët e Gjykatës së Lartë për gazetarin Qyno

Një nga arsyet e reformave në drejtësi, ishte edhe unifikimi i vendimeve te Gjykatës së Lartë, për të mos dhënë dy vendime apo tre, të ndryshme, për të njëjtin rast! Kështu që vendimi i Simonit, Pandes dhe Binajt nuk ndryshojë asgjë nga para reformës, pra dy standarte për të njëjtin objekt!

23 Shkurt 2024, 21:15 Nga Flamur Vezaj
SPAK kërcënojë tre gjyqtarët e Gjykatës së
Foto ilustruese

TIRANË- Tretët e Gjykatës së Larte, Ilir Panda, Sander Simoni dhe Sokol Binaj vendosën të lënë në fuqi të gjithë paligjshmërit e kryera nga gjyqtarët e dy shkallëve të gjyqësorit për rastin e gazetarit Elton Qyno! Këte vendim, presidentet e dhane duke kundërshtuar edhe veten, pra vendimin e tërë te dhjetorit 2021 per rastin “Lapsi”!

Një nga arsyet e reformave në drejtësi, ishte edhe unifikimi i vendimeve te Gjykatës së Lartë, për të mos dhënë dy vendime apo tre, të ndryshme, për të njëjtin rast! Kështu që vendimi i Simonit, Pandes dhe Binajt nuk ndryshojë asgjë nga para reformës, pra dy standarte për të njëjtin objekt!

Po kush i shtyu këta presidente te kafshojne gjuhen e tire dhe te dalin kunder vendimit te firmosur nga vet ata ne dhjetor te 2021!???

Per cfare u frikesuan gjyqtaret qe vendosen pro SPAK-ut ne kundershtim te cdo parimi te drejtes se gazetareve!??

Cfare probleme kane keta presidente ne jeten, punen apo pasurine e tyre, kush i shantazhoje???

Per mua, e thjeshte fare, ata u KERCENUAN direkt nga Altin Dumani, kreu i SPAK-ut! Si mund te Ju kercenoje nje prokuror si Dumani qe ka marr shtepine dhurate nga nje fondacion kishtar!!!????

Jane kercenuar per shkak te pasurise, pronave ne emer te tire apo te afermeve, parave qe kane ne lllogari apo edhe komunikimeve me individin te ndryshem gjate kohes qe ushtrojne detyren!

Per te qene i ndershem, voten e Ilir Pandes pro SPAK-ut e prisja! Pasi per mua eshte nje gjyqtare politike ne ate pozite, ish-avokat dhe anetare bordi ne disa Universitete private duke perdorur pozite e gjyqtarit te Gjykates se Larte! Nje qeveri pa dinjitet, i pa lexuar, frikacak qe Nuk eshte nenshtruar vetingut dhe normalisht Qe Eshte i kercenueshem dhe shantazhohet lehte per te dhene vendime ne favor te paligjshmerise, e duke cenuar punen e gazetarit!

Por per voten e shtetit Sander Simoni Nuk e prisja kurr! Nuk arrije ta kuptoje edhe sot nga kush ka frik ai!?? Cfare ka bere Qe u kercenua duke shkel fjalen (vendimin) e tij! Jam i zhgenjyer dhe me vjen shume keq ku paska perfunduar edhe ai, duke u bere pjese e llumit dhe favoreve per te dhene drejtesi me dy standarte! Nuk paska ate guximin Qe kishte dikur ti thoshte JO paligjshmerise! Mos ndoshta te kercenuan per V.Pjetrin??? Sikur e kalove ate fortune!???Por jo Vetem kaq, Sander Simoni paske harruar vendimin ndaj SHEKULLIT ne 2006 te firmosur nga ti dhe 4 gjyqtare te tjere, ku ne asnje rast Nuk thoshit Atehere te kontrollohen burimet e gazetareve, e te njejtin qendrimit. ke mbajt Edhe te rasti “Lapsi”, por te kolegu Qyno e ndryshove!!!!

E nga ana une e kuptoni kandidatin tjeter te Sokol Binaj se ka bashkeshorten e SPAK-ut dhe normalishtes se degjojes gruan per te plotesuar deshiren e Altin Dumanit! Pra reforma ne drejtesi solli kete slogan, cfare kerkon gruaja per interes dhe deshira te Altin Dumanit, i miraton burri (Sokol Binaj) ne Gjykaten e Larte!

Ja pra ku e keni degdisur drejtesine e re! Ju tre këshilli te Gjykaten se Larte Qe pranoni paligjshmeri te SPAK-ut, ne kundershtim te vendimit tuaj (lepihet ate Qe keni peshtyre)!

Vendoset kunder vendimit te Gjykates se Strasburgut, e OKB-se e shume trupi Qe ngriten zerin per pengmarrjen e kolegut Qyno, terrorizimin e femijeve, kontrollin fizik, makines, baneses, lokalin ku kishte telefonat, sekuestrimin e lodrave te femijeve, kompjuterin pune etj etj. !

Kjo drejtesi Nuk i duhet askujt!

flamur vezaj

Sondazh

Poll
Insights 22 Shkurt 2024, 12:18 Meri Lika

Kujdes! Këtu hienat janë në pushtet!

Meri Lika Hienat janë të vetmet kafshë që edhe pse qeshin, të kallin krupën. E qeshura e tyre nuk është si pasoj&eu...

Insights 5 Shkurt 2024, 12:35 Auron Tare

Shqiponja e shqiptarëve dhe veprat e artit

Shqiponja e shqiptarëve dhe veprat e artit. Sa herë që luan futboll Shqipëria plasin këngët patriotike. Vërshon birra rrug&...

Insights 3 Shkurt 2024, 12:37 Refik Hasani

Dinari serb në Kosovë, do të duhej ndaluar

refik hasani Banka Qendrore e Kosovës, e ka miratuar një Rregullore, me të cilën përcakton se e vetmja valutë e vlefshme p&eu...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni