LIVE UPDATES
Politike

3 ditë më parë ishte në SPAK, Berisha publikon denoncimet për Blendi Gonxhen: Ekspert në vjedhje

Në një postim në Facebook Berisha ka publikuar mesazhet e dërguara ku qytetarët denoncojnë vjedhje nga ana e Gonxhes në Drejtorinë e Tatimeve ku sipas njërit prej denoncimeve ai ka bërë një tender për rikonstruksionin e godinës por që sipas tij asgjë nuk ka ndryshuar përveç mobiljeve.

28 Korrik 2022, 09:28 Nga d.a.
3 ditë më parë ishte në SPAK, Berisha publikon denoncimet
Blendi Gonxhe dhe Sali Berisha

TIRANË- Kyretari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka publikuar një sërë denoncimesh, që sipas tij ka marrë nga disa qytetarë dixhital, në lidhje me Drejtorin e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe.

Në një postim në Facebook Berisha ka publikuar mesazhet e dërguara ku qytetarët denoncojnë vjedhje nga ana e Gonxhes në Drejtorinë e Tatimeve ku sipas njërit prej denoncimeve ai ka bërë një tender për rikonstruksionin e godinës por që sipas tij asgjë nuk ka ndryshuar përveç mobiljeve.

Drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe u paraqit 3 ditë më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Pas daljes nga SPAK, Gonxhe mohoi të ishte kërkuar në SPAK teksa tha se u paraqit për të sqaruar në lidhje me një çështje që nuk ka aspak të bëjë me institucionin që ai drejton.

Postimi i plotë:

Disa mesazhe nga qytetaret dixhital per Blendi Gonxhen, ekspert ne vjedhje!
Blendi Gonxhe, ekspert i vjedhjeve me rikonstruksione!
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb
- Pershendetje Doktor! Uroj te jeni mire. Me sa duket moto e Rilindjes eshte shkatro dhe vidh nepermjet tenderit. Pa mbushur as 1 vit nga rikinstruksioni i godines se Drejtorise Rajonale te Sherbimit te Transportit Rrugor Tirane ose sic quhet rendom Drejtoria e Patentave, Blendi Gonxhe me sa duket ka vendosur te vjedhi perseri. Fillimish ishte godina e kontrollit fizik e cila gjasme u rikonstruktua. 2 muaj zgjaten punimet dhe rezultati ishte spektakolar. Asnje ndryshim pervec ndryshimit te vendeve te mobiljeve. Tani e ka radhen ndertesa e regjistrimit e cila u be e re ne gusht dhe u perurua me tam tame. Tani u prish perseri dhe qytetaret jane te detyruar te rrine ne radhe dhe te marrin sherbim si sardele ne nje salle te improvizuar vetem per arsyen se eshte vendosur te vidhet perseri me tender.
- Pershendetje Doktor. Desha tju Informoja per dicka qe pritet te ndodhe tek drejtoria rajonale e sherbitit te transportit rrugor ne Tirane. Po pergatitet vjedhja e radhes nga Belinda dhe Blendi Gonxhe. Nuk ka as nje vit qe u rikonstruktua godina e drejtorise, tani kane njoftuar qe do ta rikonstruktojne perseri. Verifikojeni tek faqja e dpshtrr ne fb. Gjasme kane bere disa lejtesira te vogla ne lidhje me lejet e drejtimit dhe qarkullimit dhe po i shesin si reforma te medha.
Besoj se jane per te hedhur hi syve qe te mos shikoje njeri megavjedhjen.
Godina eshte shume funksionale keshtu sic edhte dhe pothuajse e re. Vjet u be nga fillimi madje dhe me peme te reja qe pamvaresisht se u moren leket nga buxheti i shtetit,u paguan dhe nga punonjesit e thjeshte sepse keshtu ju tha ish drejtori(njeri i Blerina Gjylametit) dhe nuk u ndien se i kercenonte me heqje nga puna.Tani si duket duan te vjedhin prap.
- Ky eshte sherbimi Hajdut Gonxhe!
Per te mbushur xhepat nje sherbim qe me pare merrej per 15 minuta tani zgjat 6-8 ore!
Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb
Pershendetje Doktor!Ju uroj gjithe te mirat!Desha tju shkruaja per nje problem ketu te drejtoria e patentave ne Kashar.Pasi mbaroi pune me rikonstruksionin per here te dyte brenda vitit Blendi Gonxhe shpiku nje menyre tjeter percte vjedhur.Instaluan nje program te ri per kontrollin fizik dhe regjistrimin e mjeteve(flitet per program 3 milion euro dhe kosto mirembajtje rreth 10 miljone leke te vjetra ne muaj).Procedurat me perpara zgjasnin 15 minuta kurse tani njerezit po torturohen nga 6-8 ore ne dite pa folur per trafikun e renduar deri te QTU.Te gjitha keto vetem nga makuteria e ketij drejtori qe ka vendosur rekorde per shumat dhe menyrat si po abuzon me kete institucion.Po ju mis dhe nje foto te nje dite normale ketu te drejtoria.
- Duke ndjekur Opinion!
Edvinin e mbrojne vetem hajdutet!
Miq, Gonxhe eshte njeri nga hajdutet me te paskrupullt!
Ai eshte Drejtor i Pergjithshem i Sherbimeve te Transportit Rrugor dhe me kompanine e tij private ka fituar 136 transaksione nga Thesari i Shtetit.
Por ai eshte dhe pronari aktiv i kompanise se tij private Albarent, e cila ofron cdo sherbim trasporti rrugor ne mbare vendin dhe jashte tij.
Ai si lubi fiton cdo tender dhe nga viti 2014 ne vitin 2019 Kompania e Gonxhes se Korrupsionit ka te disbursuara nga Thesari i Shtetit 136 transaksione nga kumbaret dhe ndrikullat e narkoinstitucioneve.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital dhe shikoni linqet e 136 transaksioneve te bera nga Thesari i Shtetit per kompanine ALBARENT te Gonxhe vjedhesit. sb
- Gonxhe diga”, edhe akullore, edhe çokollate!
###
#Blendi Gonxhja eshte Drejtor i Pergjithshme i Sherbimeve dhe Transportit Rrugore per Shqiperine njeherazi pronar aktiv i kompanise “ALBARENT”! Kjo kompani ofron cdo sherbim te transportit rrugore dhe jo vetem ne gjithe Shqiperi! Pra drejtori transporteve ne shtet ka edhe nje kompani transporti ne private! Ky eshte konflikt i paster interesi, morali e ndoshta edhe ligjor! Ne fakt nuk duhet çuditur se shume “Rilindas” ne pozita shteterore kane edhe kompani private aktive ne disa raste me te njejtin objekt duke perfituar miliona nga taksat e qytetareve! Fenomen perserites!
#Ti kthtehemi “Gonxhe diges” dhe kompanise se tij “Albarent” e cila cdo dite merr para nga taskat e qytetareve per “sherbimet” e ofruara per institucionet ne vend! Thene ndryshe qe pas emerimit ne poste drejtuese te “Gonxhe diges” kompanise i jane shtuar pagesat nga institucionet e ndryshme, thuajse te gjithe ministrite ne vecanti Mbrojtja, Jashtme, Mjedisi-Turizmi, Kultura, Arsimi, Kuvendi e shume agjenci shteterore! Nga keto agjencite, kampion ishte Agjencia e Kombetare e Planifikimit te Territorit!
#Sipas te dhenave nga #SpendingDataAlbania# komapania ALBARENT e “Gonxhe diges” ka perfituar mbi 22.3 milione leke te reja! Me tender apo pa tender, si u zgjodh vetem kjo kompani sherbimi etj etj, kete duhet ta thone institucionet qe i kane paguar faturat kesaj kompanie! Keto para i ka perfituar kompania e drejtorit ”Gonxhe diga” qe pretendon se shume Gazetare jane “specialista ujesjellsi” e ushqehen nga e njejta kusi apo kazan qEveritare:
#Gjate 2014 institucionet i kane paguar 25 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 2.995.268.00 leke te reja!
#Janar 2015 deri Dhjetor 2018 institucionet i kane paguar 93 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 13.867.655.00 leke te reja!
#Janar 2019 deri Mars 2020 institucionet i kane paguar 18 transaksione kompanise “Albarent” me vlere 3.102.221.00 leke te reja!
###
#Amanet, kujdes kur e si e ha okllain”
P.S. Fotot dhe linqet ku ndodhen keto fakte!
http://spending.data.al/sq/treasury/index/perf_id/588
http://spending.data.al/.../list/year/2014/perf_id/ALBARENT
http://spending.data.al/.../list/year/2015/perf_id/ALBARENT
http://spending.data.al/.../list/year/2019/perf_id/ALBARENT
http://opencorporates.al/sq/nipt/k92108006a
Thesari 2012-2013 - Open Spending Albania
metaDesc
spending.data.al
- Doktor desha te denoncoj drejtorine ku drejton Blendi Gonxhe .
Per Blendin nuk ka problem qe shefi i patentavete te teorise ne Tirane shfaqet ne 1 vidio seksi qe po qarkullon kohet e fundit ne internet dhe per kete e di e gjithe drejtoria ashtu si dhe z.Blendi (vidio te tilla ky person realizon shpesh dhe i ka te zakonshme dhe krenohet duke ja demostruar miqve te ti .
Nuk ka problem per z.Blendi qe ky individ njihet mire nga te gjithe si nje maniak seksual madje ofron dhenien e testit te torise ne kembim te favoreve seksuale ?
Nuk ka problem per z.Blendi qe Task Forca e antikorrupsionit te Kryeministrise ne fillim te 2018 la detyren per heqjen nga puna te ketij individi por z .Blendi perseri e mbrojti .
Bledi e mbron sepse mbron skemen e tij korruptive ku ne kte skeme ky person eshte taksambledhesi i parave te korrupsionit ne Tirane prandaj nuk ka nderrmarre asnje mase ndaj tij dhe ka fshehur koken duke menduar se ka fshehur trupin dhe turpin .Nderkohe shefi vazhdon te krenohet sikur pamoraliteti i shfrenuar i tij te ishte vlere ,ne vend qe te kishte dhene doreheqjen dhe te fshihej ballafaqimi me koleget (Ndoshta ky eshte morali i punonjesve qe kerkon Blendi )

sali berisha blendi gonxhe ne spak

Sondazh

Poll

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim