LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ Higuaín tregon jetën e tij: "Kam jetuar 15 vjet në mënyrë të panatyrshme"

“Nuk kemi të njëjtën të drejtë ‘të ecim’ në rrugë, të shajnë dhe nuk mund të reagosh, sepse po të bësh, reperkusioni është i dyfishtë”

22 Shtator 2022, 17:05 Nga DOSJA

VIDEO/ Higuaín tregon jetën e tij: "Kam jetuar 15 vjet në

SHBA - Gonzalo Higuaín, sulmuesi aktual i Inter Miami në MLS, ka folur në një intervistë për 'TyC Sports' për kritikat e ashpra që marrin futbollistët, duke u shprehur se ata nuk kanë një jetë të lehtë.

"Unë thashë se kam jetuar 15 vjet në mënyrë të panatyrshme. Njerëzit mendojnë se ne kemi një jetë të lehtë, por jo aspak",- tha sulmuesi 34-vjeçar argjentinas në një deklaratë të publikuar nga faqja zyrtare e 'TyC Sports'.

Ish-lojtari i Napolit, Juventusit, Chelseas, Real Madridit dhe Milanit, denoncoi në intervistë se “nuk kemi të njëjtën të drejtë që të ecim në rrugë, ku të shajnë dhe nuk mund të reagosh, sepse nëse e bën, ndikimi është i dyfishtë. Nëse humbisni një ndeshje, nëse humbisni një gol, ose humbni një ndeshje të rëndësishme, nuk mund të dilni në rrugë. Futbollisti jeton i kushtëzuar nga një rezultat. Është një sport, një punë dhe nuk ka asnjë gabim. Ne jemi të gjithë njerëz",- tha "El Pibita".

Në pjekurinë e plotë të karrierës së tij, Gonzalo Higuaín reflekton dhe paralajmëron: “Më duket shumë e padrejtë, që kam jetuar 15 vjet dhe nuk kam mundur të reagoj në momentet kur më është dashur, por kam përkulur kokën përballë ofendimeve dhe mungesë respekti. Në këtë moment të jetës sime nuk mund ta toleroj më. Sot me pesë sekonda para një kompjuteri mund t'i shkatërrosh jetën një personi”,- shpjegoi ai.

"Tani jam në një moment të jetës sime që as lëvdatat nuk më bëjnë të ndihem më mirë dhe as kritikat. Më e rëndësishmja është ekuilibri dhe kur njëri është i qetë me veten, të tjerat janë dytësore", tha sulmuesi. "Jam i qetë sepse kam dhënë jetën time dhe më shumë për kombëtaren e Argjentinës. Jam krenar për atë që kam dhënë dhe nuk pendohem fare për asgjë", përfundoi intervistën e tij Higuaín.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE