LIVE UPDATES

avdullah hoti

Bota 3 Shkurt 2021, 21:44

Hoti: Dilni masivisht më 14 shkurt dhe votoni

KOSOVË- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës, që të dalin masivisht në 14 shkurt dhe të votojnë. Gjatë f...

Bota 21 Dhjetor 2020, 08:16

Grindjet e Hotit dhe Vuçiqit në distancë

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq shkëmbyen replika në distancë rreth fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi....

Bota 9 Dhjetor 2020, 13:35

PRISHTINË-Kryeministri, Avdullah Hoti, ka folur në lidhje me viktimat e luftës së Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Hoti ka thënë se pret nga Ser...

Bota 1 Dhjetor 2020, 10:53

KOSOVË- Seanca dëgjimore ndaj votës së deputetit Etem Arifi që dha për qeverisjen e Avdullah Hotit do të mbahet nesër në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës. S...

Bota 28 Nëntor 2020, 14:32

KOSOVË– Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e festës së Pavarësisë i ka dërgar letër Edi Ramës.Në emër të Qeverisë së Repu...

Bota 19 Nëntor 2020, 11:03

KOSOVË– Kryeministri Avdullah Hoti, ditën e sotme, është përplasur me nënkryetaren e Kuvendit Arbërie Nagavci, në lidhje me temën e të pagjeturve. Në...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV