LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard: Ajo i preu gishtin Johnny Depp

Motra e Amber Heard ka tronditur me rrëfimin e saj. Ajo tha se aktorja i kishte prerë gishtin Johnny Depp dhe e kishte hedhur në një video vodka

2 Gusht 2022, 08:57 Nga s.s
Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard:
johnny depp and amber heard

SHBA- Dokumentet e sapopambyllura të gjykatës në gjyqin për shpifje të Johnny Depp dhe Amber Heard përfshijnë pretendime se Heard i ka pranuar motrës së saj Whitney Henriquez se i ka prerë gishtin Johnny Depp.

Prerja e gishtit të Depp, e cila ndodhi gjatë një udhëtimi në Australi në vitin 2015, ishte një pjesë kyçe e gjyqit. Depp këmbënguli se Heard i hodhi një shishe ku brenda saj kishte pije alkolike, gjë që e bëri atë të humbiste majën e gishtit, por Heard e mohoi kategorisht këtë gjë, raporton Daily Mail.

Raportet nga TMZ, The New York Post dhe të tjerë thonë se Jennifer Howell, ish-shefi i Henriquez në organizatën jofitimprurëse me bazë në LA, The Art of Elysium, dëshmoi në një deponim para gjyqit se Heard pranoi se ajo ishte përgjegjëse për prerjen e gishtit të Depp. Howell thotë se Heard ia bëri rrëfimin Henriquez-it, i cili më pas i tha Howell-it. “Ajo ka prerë gishtin e Johnny Depp”, tha Howell duke iu referuar Heard.

Më pas Howell, motra e Amber shtoi duke treguar më shumë detaje të historisë: “Karrigen time e shtyva pas dhe fillova duke bërtitur dhe duke i bërë pyetje "Çfarë, i ke prerë gishtin?! Amber mbylli derën dhe tha: 'Duhet të telefonoj dikë. Më duhet të telefonoj dikë'”.

Pas gjyqit të bujshëm "zbërthehet" motra e Amber Heard:
Gishti i Johnny Depp

Për hir të qartësisë, Vasquez pyeti Howell nëse Henriquez i zbuloi asaj se kush ishin "ajo" dhe "ai" në deklaratën e saj. "Ishin Amber dhe Johnny. Ajo me sa duket kishte hedhur një shishe dhe preu gishtin e tij, është ajo që Henriquez raportoi kur ajo u kthye nga kushdo që fliste jashtë”, tha Howell. Një pjesë e depozitimit të Howell u luajt gjatë gjyqit. Megjithatë, dëshmia e saj në lidhje me incidentin me gishtin nuk u përfshi.

Depp mori 15 milionë dollarë (14.6 milionë euro), përfshirë 10 milionë dollarë (9.7 milionë euro) dëmshpërblim dhe pesë milionë dollarë (4.8 milionë euro) dëmshpërblim. Gjykatësi më vonë e kufizoi dëmin në maksimum prej 350,000 dollarësh (340,000 euro), duke e lënë Deppin me një total prej 8.35 milionë dollarësh (8.1 milionë euro). Heard fitoi një nga tre paditë e saj kundër padive në lidhje me deklaratat e bëra nga avokati i Deppit dhe u shpërblye me dy milionë dollarë (1.9 milion euro) si dëmshpërblim nga 100 milionë dollarët (97 milionë euro) që ajo kërkoi.

amber heard johnny depp gjygji depp-heard

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN