LIVE UPDATES
Bota

Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin i grabisin 'thesarin' në vilë

Multimilioneri rus 33-vjeçar, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më të njohur jo vetëm në Rusi, mbërriti në Mykonos më 17 qershor me miqtë e tij. Ata morën me qira një vilë mahnitëse në Super Paradise dhe kaluan netët në ishullin kozmopolit duke xhiruar klipe.

30 Qershor 2022, 08:06 Nga A.B
Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin
Reperi Timati

GREQI- Reperi rus Timati ka rënë pre e grabitjes në Mykonos. Autorët kanë mundur të marrin diamant me vlerë 1 milion, nga një vilë në vendin Super Paradise në Mykonos.

Protothema raporton se grabitja ka ndodhur në orën 1 të mëngjesit. Në atë orë të vonë, u ndezën papritur dritat në akomodim me 5 yje ku jetoi reperi dhe miku personal i Vladimir Putin. Autorët mundën të merrnin një ore Richard Mille 300.000 euro, një gjerdan prej ari te bardhe me diamante, një zinxhir dore me diamante, një unazë me diamant, çanta Chanel dhe Louis Vuitton, syze dielli të shtrenjta dhe aksesorë të tjerë të kompanive të huaja.

Nëndrejtori i Sigurisë së Mykonos ka nisut hetimet për të zbardhur çështjen. Pyetja kyçe është nëse “kërkuesit e arit” e dinin se në akomodimin luksoz të marrë me qira për mijëra euro në javë, me helikopterin dhe pishinën olimpike, jetonte reperi rus Timati, i njohur si Timur Ildarovich Yunusov. 

Multimilioneri rus 33-vjeçar, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më të njohur jo vetëm në Rusi, mbërriti në Mykonos më 17 qershor me miqtë e tij. Ata morën me qira një vilë mahnitëse në Super Paradise dhe kaluan netët në ishullin kozmopolit duke xhiruar klipe.

Shoqëria e Timatit u kthye në vilë 15 minuta pas orës 12, secili shkoi në dhomën e tij të gjumit, ku ndërruan rrobat, duke lënë në komodina orët e tyre dhe sendet e shtrenjta. Me të gjitha dyert dhe dritaret e hapura, ata u drejtuan drejt dhomës së ngrënies dhe dhomës së ndenjes që është rreth 30 metra larg, në qendër të vilës. Sapo u mblodh kompania, erdhën edhe dy persona të tjerë për t'i sjellë nargjilenë që kishin porositur. Por në atë moment ndodhi diçka shumë e çuditshme, e cila është misteri i parë.

Rezidenca u “verbua”, pasi u ndërpre energjia dhe qiramarrësit rusë u zhytën në errësirë ​​për një kohë të gjatë. Në këtë çast ndodhi dhe grabitja. Autorët u futën në dhomat e gjumit të vilës duke marrë çdo gjë. 

Për punonjësit e policisë së Mykonos çështja vlerësohet tejet e rëndë. Mënyra se si vepronte banda tregon se ata ishin profesionistë me organizim, koordinim dhe metodë të shkëlqyer. Nuk është rastësi që ata arritën të shpojnë në brez dhe të gërvishtin orën dhe thesarin e diamantit fjalë për fjalë nën hundën e pronarëve të tyre milionerë. Përllogaritjet e analistëve thonë se ata ndoshta janë shënjestruar duke ditur identitetin e qiramarrësve. 

Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin

Në vitin 2015, reperi Timati publikoi himnin për presidentin rus "Shoku im më i mirë është Vladimir Putin" dhe tre vjet më vonë ai u bë një protagonist negativ në YouTube me videoklipin e këngës "Moscow", në të cilën ai lavdëroi kryebashkiakun e Rusisë.

timati takimi i thacit me putin timur ildarovich yunusov

Sondazh

Poll

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë