LIVE UPDATES
Bota

Zelensky flet në festivalin e Glastonbury: Rusia na ka vjedhur paqen

Në një video-mesazh për pjesëmarrësit e festivalit, Zelensky tha se njerëzit në Ukrainë dëshironin të jetonin jetën si dikur, të shijonin lirinë dhe këtë verë të mrekullueshme.

24 Qershor 2022, 17:40 Nga I.A
Zelensky flet në festivalin e Glastonbury: Rusia na ka vjedhur paqen
Volodymyr Zelensky

UKRAINË- Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, iu drejtua turmave në festivalin Glastonbury dhe u kërkoi atyre të përhapin të vërtetën për luftën e Rusisë dhe të provojnë se liria fiton gjithmonë. Në një video-mesazh për pjesëmarrësit e festivalit, Zelensky tha se njerëzit në Ukrainë dëshironin të jetonin jetën si dikur, të shijonin lirinë dhe këtë verë të mrekullueshme.

 

"Por ne nuk mund ta bëjmë këtë sepse ka ndodhur më e tmerrshmja. Rusia na ka vjedhur paqen. Ukrainasit nuk do të lejonin që lufta e Rusisë të shkatërronte jetët e njerëzve në vende të tjera të Europës, Afrikës, Azisë dhe Amerikës Latine, duke shtuar se ata janë të kërcënuar. Kjo është arsyeja pse unë ju kërkoj mbështetje. Glastonbury është fokusi më i madh i lirisë këto ditë dhe ju kërkoj të kuptoni se liria e të gjithëve po sulmohet. Tregoni të vërtetën për luftën e Rusisë. Ndihmoni ukrainasit që janë të detyruar të ikin nga shtëpitë e tyre për shkak të kësaj lufte,” tha Zelensky.

volodymyr zelensky lufta ukraine-rusi

Sondazh

Poll

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec