LIVE UPDATES
Sport

Formacioni i “Euro2020”, një skuadër “ëndërrash” përherë e diskutuar

1 Korrik 2021, 15:33 Nga DOSJA
Formacioni i “Euro2020”, një skuadër

ANGLI – Ata nuk kanë humbur asnjë ndeshje, për këtë arsye janë këtu, në vitrinë, si lojtarët më të mirë të Europianit. Ishin lojtarët më vendimtarë, me më tepër vazhdimësi, ose me pak fjalë, me paraqitjen e tyre i ndryshuan rrjedhën skuadrës.

Ka ardhur momenti të flasim për Kevin De Bruyne, i cili çdo herë që është aktivizuar si zëvendësues, apo që nga fillimi, Belgjika e tij ka ndryshuar. Ashtu si përballë Danimarkës, kur përmbysi ndeshjen.

Apo Buskets. Në mungesë të tij, Spanja orvatej në fushë pa busull, madje rrezikoi deri eliminimin. Por me aktivizimin e mesfushorit të shumët trofeve të Barcelonës, “furia e kuqe” filloi të shënojë gola dhe talentet e saj nisën të shprehin potencialin, duke e bërë këtë skuadër të fluturojë.

Kjo 11-she është një skuadër fenomenësh, disi e zhbilancuar, megjithatë brenda saj ka gjithçka. Spinacola në pjesën e mbrojtjes është si një shkëmb, por mesfusha është e përbërë nga marsianë dhe për këtë arsye kemi vendosur ta spostojmë pak më pas. Atje është një tjetër pjesë e formacionit të “axurrëve” që e meritojnë atë vend, Zhorzhinjo.

Në nivel paraqitjeje dhe rëndësie, Luka Modric, ndoshta është më mirë se ai, por braziliano-italiani qëndron më mirë në këtë formacion, pasi di ta drejtojë këtë orkestër dhe sipas specialistëve luan më mirë.

Në formacion janë edhe dy lojtarë, që në këto momente ndodhen në shtëpitë e tyre, por që nuk mund të harrohen, si Pogba, apo Ronaldo. Pavarësisht të gjithave, francezi ka bërë një Europian të shkëlqyer, sa i përket asaj që ka shfaqur në fushën e lojës. Ndërkohë që Ronaldo mbetet aty, emri i tij udhëheq ende klasifikimin e golashënuesve.

Përkrah portugezit në sulm është Stërling, i cili ka tërhequr bindshëm përfaqësuesen e tij Anglinë me golat e shënuar. E më pas Lukaku? Sigurisht shpesh zgjedhje të tilla janë të diskutueshme, por hidhini një sy Europianit dhe të gjithë pjesëmarrësve dhe jemi të sigurtë që gjithmonë ky debat do të mbetet i hapur.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport belgjika danimarkës europianit kevin de bruyne luka modric spanja sterling belgjika danimarkës europianit kevin de bruyne luka modric spanja sterling

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 22 mars

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor