LIVE UPDATES
Insights

Katerina Zoto, stilistja S M L

18 Gusht 2022, 13:25 Nga Ben Blushi
Katerina Zoto, stilistja S M L
Katerina Zoto

Katerina Zoton e njoha në instagram. Kishte veshur një fustan të gjerë me lule. I nisa një sms.
Mund të të fotografoj?
Me shumë kënaqësi, tha
A do e veshësh fustanin që pashë në instagram ?
Sigurisht, tha Katerina
Na duhet dhe një pasqyrë, thashë unë
Do ta gjejmë, tha Katerina
Je shumë e bindur, i thashë
Jam nga Korca, tha, Katerina
Edhe unë nga Korca jam, thashë unë
E di, tha Katerina
Ku i keni shtëpitë në Korcë?
Pranë stacionit të Maliqit, tha Katerina
Po babai me cfarë është marrë?
Ka patur një mobileri
Me siguri do ketë votuar për mua, thashë unë
Babai na ka lënë, tha Katerina
Po mamaja me kë jeton?
Me mamanë e babait
Cfarë shkolle ke bërë?
Inxhinjeri tekstile
Dhe si u bëre stiliste?
Ishte pasioni im, tha Katerina
Sa vjet ke që ke hapur këtë studio?
7 vjet
Sa veshje mund të kësh qepur?
Më shumë se 7 mijë, tha Katerina
Pra ti qep tre fustane në ditë, thashë unë
Patjetër, tha Katerina
Vetëm për gra qep?
Vetëm për gra
Pse jo dhe për burra?
Gratë janë të guximshme, burrat janë të ngurtë
Si quhet stili jot?
Romantik,kurajoz,voluminoz
Në cfarë masash qep?
S M L
Cfarë është S M L?
Small, Medium, Large
Pra ti qep veshje që u bëjnë të gjitha grave?
Unë punoj online se ato nuk vijnë dot këtu për të marrë masat
Si vishen shqiptaret?
Shkojnë pas dukjes jo pas materialit të mirë
Po kush mendon se vishen më mirë në botë?
Italianet, tha Katerina
Jeton vetëm në Tiranë?
Jam e fejuar, tha Katerina
Kur do martohesh?
Në gusht të këtij viti
Do martohesh se e dashuron?
Sepse ka ardhur koha, tha Katerina
Sa vjet keni bashkë?
10 vjet,
Paska ardhur koha, thashë unë
Kishte ardhur, tha Katerina
Ca pune bën ai djali?
Klarinetist, tha Katerina
Duhet të bëjë shumë zhurmë, i thashë
Tani punon design është i qetë, tha Katerina
Fustanin e dasmës do ta qepësh vetë?
Kam filluar, kam qepur tre
Sa fustane dasme do qepësh?
Besoj se 10, tha Katerina
Kaq shumë fustane për një ditë, e pyeta
Ca do ti vesh, ca do ti shes,
Do shesësh fustanin e dasmës ?
Pse jo, tha Katerina, unë këtë punë bëj
Më thuaj një VIP që ke veshur?
Nuk punoj me VIPA,
Cfarë ke me VIPAT ?
Ata bëjnë vetëm tag në instagram
Pra nuk duan të paguajnë, thashë unë
Nuk paguajnë, tha Katerina, VIPAT mendojnë se bota rrotullohet rreth tyre
Ke të drejtë, thashë unë

katerina zoto ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 18 Gusht 2022, 10:57 ilir konomi

Ëndrra që plasi si flluskë sapuni

Ilir Konomi Në janar 1914, kur Princ Vidi përgatitej të vinte në Durrës si i zgjedhuri i fuqive të mëdha për të...

Insights 14 Gusht 2022, 15:29 Ben Blushi

Soni dhe Salman Ruzhdi, nga India në Paris

Soni SONI DHE SALMAN RUZHDI, NGA INDIA NË PARISPërpara disa muajsh po kërkoja foto të vjetra te bukinistët e Senës në Pa...

Insights 9 Gusht 2022, 16:41 k.m.

Pse vdesim?

Foto ilustruese Disa kandil deti dhe të afërmit e tyre ofrojnë të dhëna tërheqëse nëse pavdekësia ësht&eu...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra