LIVE UPDATES
Politike

LISTA e plotë/ Kush janë kandidatët e PD-së që garojnë në ‘Primare’

Qendrat e votimit do të hapen në orën 08:00 dhe do të mbyllen në orën 18:00.

4 Dhjetor 2022, 09:24 Nga A.B
LISTA e plotë/ Kush janë kandidatët e PD-së që
Primaret

TIRANË- Partia Demokratike sot do të zgjedhë përmes votës emrat, të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit. Qendrat e votimit do të hapen në orën 08:00 dhe do të mbyllen në orën 18:00.

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka ftuar anëtarët dhe simpatizantët që të marrin pjesë në këtë proces, të cilin e konsideron historik dhe hapje të plotë të Partisë Demokratike.

Më poshtë, keni listën nga kandidatët e PD-së në disa qarqe dhe bashki të vendit.

Tiranë:

Adriana Kalaja
Belind Këlliçi
Enkelejda Fejzo
Fatmir Merkoçi
Gerti Bogdani
Ilir Alimehmeti
Julian Deda

Durrës

Armand Dervishi
Igli Cara

Shijak

Agim Rameta
Astrit Hoxha
Fatbardh Gjata
Rezeart Tusha

Gjirokastër

Enkelejda Mushi
Dorian Lani
Telnis Skuqi

Tepelena

Baftjar Imeri
Hysni Kasëmi

Përmeti

Edmond Komino

Memaliaj

Albert Malaj
Bukurosh Ajdini

Këlcyra

Arjan Kasaj
Edmond Nano

Memaliaj

Albert Malaj
Bukurosh Ajdini

Vlorë

Alta Haluci
Nada Daullja
Hysni Sharra

Elbasan

Luçiano Boçi

Librazhd

Agron Mekshi
Arjanit Leka,
Mereme Zeneli
Shaqir Kuka
Shefki Çota
Ndriçim Lila

Përrenjas

Mehdi Leka,
Suzana Topi

Gramsh

Hasim Çekrezi
Kodhel Çala

Bashkia Peqin

Albert Kurti,
Mustafa Pashja

Belsh

Bedri Qypi
Dritan Cani

Cerrik

Ankelita Çela
Servet Duzha

Kukës

Admir Sinemati

Has 

Bledar Lushi
Miftar Dauti
Nazlie Laçi

Tropojë 

Besnik Dushaj
Feride Rrahmana
Jordan Memia
Mimoza Hajdarmataj
Xhemë Nezaj

Fier

Ermal Hamataj
Edvar Kodheli
Denisa Mucaj
Artur Mahmutaj
Albano Zhapaj.

Patos:

Ardian Rama
Gazmend Halimi
Sofie Alushaj

Roskovec

Ardian Rama
Gazmend Halimi
Sofie Alushaj

Mallakastër

Resmi Shanaj
Neim Begaj

Lezhë

Pashk Gjoni
Ergin Mataj
Salvador Kaçaj
Maks Kola

Mirditë

Aleksander Lalaj
Albert Mylyshi
Atur Lazri
Gjon Ndoj
Martin Biba
Saimir Kola

Kurbin

Behar Haxhiu
Dalmion Dodaj
Gjergj Oroshi
Gjovalin Miri
Lindita Toma

Korçën janë tre:

Gjergji Gjata
Entela Dvorani
Ledina Alolli.

Devoll 

Elvis Hajdërlli
Arben Miza
Vojsava Bregu
Xhensila Kapo

Pogradec

Olgert Muçllari
Zini Tollozhina

Maliq 
Alfred Berberi
Alfred Xega

Kolonjë

Et’hem Lumani

primaret ne pd 4 dhjetor 2022 primaret ne pd

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari