LIVE UPDATES
Insights

Dosja “XIBRAKA”, sa here e shkund nxjerr ndonjë gjë !

28 Mars 2024, 19:35 Nga Flamur Vezaj

Dosja “XIBRAKA”, sa here e shkund nxjerr ndonjë gjë !

Nga Flamur Vezaj

Kur thua “Xibraka”, mua me kujtohet ai ministri trup shkurter, i denuar tashme, qe dilte me forcat e “FNSH”-se nga mbrapa dhe pelliste se “qeveria eshte e vendosur per te luftuar trafikun e droges”! Ne fakt koha tregoi se ndodhi e kunderta, edhe nga vet ai qe kapardisej para policeve me propagande boshe! Sot, te gjithe e dime se cfare ndodhi me pas me kete minister qe sot po shijon pasurine dhe personazhet e tjere nga policia apo prokuroria!

Ti kthehemi “Xibrakes”!

Makina per te cilen flisnin sot nga PD-ja, ka qene me targa “AA 653DM” ngjyre e bardh Range Rover Discover! Kjo makine ishte ne pronesi te familjareve te nje ish-deputetes se PS-se por qe perdorej nga Gentjan Gjonaj (ish-pjesetare i organizates “Hakmarrja per Drejtesi”) i arrestuar per “XIBRAKEN” Por tashme I liruar nga burgu!
Sic rezultoi sot, nga te dhenat e TIMS kjo makine qenka perdorur edhe nga Olsi Rama, vellai I kryeministrit! Jo Vetem ky, por edhe Ermal Hoxha nipi ish-doliktatorit Enver Hoxha!

Cfare roli kishte Olsi Rama ne kete dosje dhe a ka veper penale, mbetet per tu pare nese nisin hetimet se ne ate kohe kjo u parakalua!!

Ne ate kohe prokuroret qe hetonin ceshtjen ishin
Olsian Çela, Edvind Kondili dhe shef i linked Zv/drejtuesi Henrik Ligori!
Prokurori i ceshtjes Olsi Çela, sot mban detyren e prokurorit te pergjithshem i votuar ne Kuvend nga Kjo mazhorance dhe jo Vetem!

Prokurori Edvin Kondili, prokurori I rendesishme ne SPAK dhe ish-kandidate per drejtuesin e SPAK-ut!
Si dhe shefi I linjes, Henrik Ligori, bashkeshorti i ish-deputetes se PS-se Shega Ligori! Prokurori Ligori dha doreheqje nga detyra per te mos Ju nenshtruar vetingut dhe tashme Eshte pedagog ne Shkollen e Magjistratures!

A duhet te thone keta se cfare ka ndodh me kete dosje??? Pyesni???
Ajo cfare kam thene shume kohe me pare se autoritet gjermane NUK i dorezuan pergjimet dhe vezhgimet Qe kane bere per llogari te tyre ne Gjermani e jo vetem, per shkak te ketyre hetimeve te cunguara! Ne ato materiale, burimet me thoshin, se kishte pamje te kesaj makine (Qe sot flisnin) dhe personat Qe kane qene ne Gjermani dhe bisedat me I.Hysenin! Si dhe pergjimet e zyrtareve te larte te doganes ne ate kohe dhe Nje biznesmen I fuqishem! Kjo per faktin se nga hetimet, rezultoi se kontenieret Qe kishin sjell plehun kimik nga venden latine NUK ishin regjistruar ne dogane! Pra Vetem Nje person i fuqishem dhe zyrtare I larte kishte kete mundesi, Qe te kalonte kontenieret pa I regjistruar ne dogane duke mos lene gjurme se kush kompani i solli ne Shqiperi! Ne ate kohe dolen edhe emrat e femijeve te Nje ish-zyrtare tjeter te larte te PS-se, por edhe per ata asgje!

Para se ta mbyll, Po Ju them Edhe Nje detaje tjeter!
Dy kolumbianet ekspertet e kokaines, Valter Moreno e Cesar Gutierrez, kane dal nga burgu dhe nuk jane kthyer ne vendet nga kane ardhur! Atyre i kane gjetur nuse dhe i kane martuar, njeri me nje grua nga zona e Vlores dhe tjetrin nje grua nga zona e Lushnjes dhe te dy jetojne te lumtur ne Shqiperi!
Por do ti lusja koleget, pyesin se ku punojne dhe me cfare merren keta ekspert te kokaines tashme ne Shqiperi!

flamur vezaj xibraka olsi rama

Sondazh

Poll
Insights 15 Mars 2024, 11:04 Ervin resuli

Ky është fundi

"Nuk është thjesht një shprehje kur thuhet se 'peshku i madh ka të voglin', sidomos kur flasim për tregun e qumështit në Sh...

Insights 3 Mars 2024, 19:56 Flamur Vezaj

Sa shëmtuar, polici e drejtësi me regji

Flamur Vezaj TIRANË-Arrestimi i ketij vip-sit mashtrues para kamerave dhe ne emisionin me te pa edukuar ne Shqiperi, tregon edhe njehere mungesen e r...

Insights 25 Shkurt 2024, 11:55 Agim Xhafka

Policia e brekëve

Agim Xhafka Mëngjesin kur jam në Korçë e nis me një shëtitje nëpër rrugicat e lagjes dhe më tej. Ia filloj n...

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme