LIVE UPDATES

sandër lleshaj

Politike 18 Dhjetor 2020, 16:09

TIRANË– Ministri i Brendshëm i dorëhequr, Sandër Lleshaj ka mirëpritur në zyrë pasardhësin e tij, Bledi Çuçi. Për këtë të fundit, Llesh...

Politike 12 Dhjetor 2020, 19:54

TIRANË- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur për reagimet pasi ka dhënë dorëheqjen duke thënë se kanë qenë pozitive dhe se kanë vlerësuar gjestin. ...

Aktualitet 8 Dhjetor 2020, 12:59

TIRANË– “Ishit barbona, u bëtë vrasës, jeni llumi, jeni kriminelë”, këto janë disa nga qindra komentet që qytetarët kanë lënë në faqen zy...

Politike 4 Dhjetor 2020, 16:42

TIRANË– Gazetarja Klodiana Lala ka kërkuar falje për shprehjen e përdorur mbrëmjen e djeshme teksa përballej me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj...

Politike 16 Nëntor 2020, 17:44

DURRËS– Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qënë pasditen e sotme në qytetin e Durrësit, ku edhe ka zhvilluar një mbledhje me kokat e Policisë së Shteti...

Politike 3 Nëntor 2020, 15:07

TIRANË– Këshilli Kombëtar për Integrimin Evropian (KKIE) u mblodh sot për të diskutuar mbi kapitullin 24 në negociatat me Bashkimin Evropian (BE). I ftuar ...

Politike 19 Tetor 2020, 19:10

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur lidhur me marrëdhëniet e tij me kryepolicin, Sandër Lleshaj. I ftuar në “Euronews”, Lleshaj i mohoi l...

Politike 9 Tetor 2020, 19:58

LLESHAJ-Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka thënë se në Shqipëri pas vitit  ’90 vendi ka humbur referencën themelore të një shteti, adresën. I ftuar në emi...

Politike 9 Tetor 2020, 18:56

TIRANË– Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka habitur me deklaratën e tij në emisionin “Kjo Javë”. Në fjalën e tij, teksa po komentonte...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën fishékzjårrét, nxjerrin nga sënduket kálláshét e pistólétát, qéllójnë si ‘t - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën fishékzjårrét, nxjerrin nga sënduket kálláshét e pistólétát, qéllójnë si ‘t

1 Janar 2020, 16:02 Nga DOSJA
2020 si ’97! Shqiptarëve u hóqën

SHQIPËRI– Nata e ndërrimit të viteve në Shqipëri u prit pa fishekzjarrë për shkak se janë të ndaluara me lígj. Megjithatë shqiptarët nuk u mjaftuan me spektaklin e organizuar nga Bashkia dhe kanë nxjerrë nga sëndukët ármét që mbajnë në shtëpi.

Me kálláshë, e pístóletë, të gjithë në momentin e ndërrimit të viteve kanë qéllúar në ajër duke i përdorur ármét rëndom si fishekzjarrë.

 

 

“Si e ka djeg Kruja e Fushe Kruja o JOQ besoj se qytet mShqipni e mBallkan ska shans ta ket kall kaq shum”

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

Edhe pse më mijëra fishéké janë hedhur në ajër, askush nuk është raportuar që të shkojë në spítål me léndíme nga ndonjë plúmb qórr. Ç’ka tregon se shqiptarët kanë një shënjestër të shkëlqyer, duke mos u ndikuar as nga errësira.

‘Snåjpéristat’ u kujdesën që të risillnin për pak vitin e largërt të ’97, kohë kur të qéllojé me årmé ishte normale.

 

 

“Pershendetje JOQ. O Sander Lleshi po dil o vlla se ste ham…?”

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania) on

E megjithatë edhe pse pólícia ka qënë në patrullim gjithë kohën, nuk ka shoqëruar asnjë ‘trim’ që mendon se fishekzjarrët janë të rëndomtë. Në njoftimin e mëngjesit të sotëm, Pólícía deklaron se nata është kaluar pa asnjë íncídent, edhe pse pamjet tregojnë qartë se thuajse çdo rrugë në Laç, Tiranë e Fushë-Krujë është e mbushur me gëzhoja.

Nëse njerëz kanë artíleri årmésh në shtëpi e fishéké, e nisin të qéllojné për qejfin e tyre nuk quhet íncídent, atëherë çfarë quhet?

Mbase Pólícía pret që të shënohet ndonjë víktímë për të ndërhyrë.

(k.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet policia e shtetit sander lleshaj shqiptaret qellojne me arme viti i ri 2020 policia e shtetit sander lleshaj shqiptaret qellojne me arme viti i ri 2020

Sondazh

Poll
Aktualitet 1 Janar 2020, 12:31

TIRANË-  Hektor Pustina, fotografi i njohur shqiptar ka realizuar fotot më të veçanta gjatë festimeve dhe shpërthimit të fishekzjarreve në Tiranë.Ai...

Aktualitet 1 Janar 2020, 10:19

Dhjetë lajmet e rreme të 2019-ës

Prej kur shprehja “lajme të rreme” është përdorur në përditshmëri në vitin 2016, ne kemi qenë dëshmitarë të një universi me informacion jo të besueshëm dhe me m...

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit