LIVE UPDATES

petrit vasili

Politike 9 Nëntor 2020, 17:45

TIRANË– Klajda Gjosha, ish-ministrja e Integrimit, njëkohësisht edhe anëtare e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka pranuar se ka kaluar Covid-19. Në një in...

Aktualitet 18 Shtator 2020, 12:51

TIRANE–  Jo pak raste kemi hasur në parlamentin shqiptar ku politikanët kanë bërë gafa nga më të ndryshmet. Këtë herë ishte rradha e Përfaqësuesit të LSI-së në ...

Politike 22 Korrik 2020, 08:27

TIRANË-Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherazi përfaqësues i LSI, në Këshillin Politik, Petrit Vasili, i është përgjigjur Kryeministrit E...

Politike 6 Prill 2020, 10:35

TIRANË– Emigrantët e mbetur në kufi ka sjellë replika në distancë mes ish-deputetit të LSI-së, Petrit Vasilit dhe ministrit të Diasporës, Pandeli Majkos. M...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

‘Unë e gdhiva tek Teatri’/ Andi Bushati i thotë TROÇ ish-deputetit të LSI, premton PAMJET nga aksioni: I ka Veliaj me vi - Politike
LIVE UPDATES
Politike

‘Unë e gdhiva tek Teatri’/ Andi Bushati i thotë TROÇ ish-deputetit të LSI, premton PAMJET nga aksioni: I ka Veliaj me vi

29 Maj 2020, 06:56 Nga DOSJA
‘Unë e gdhiva tek Teatri’/ Andi Bushati i thotë

TIRANË– Deklarata e analistit Andi Bushati në studion e “Open” ka shkaktuar debate me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili. Teksa ky i fundit po fliste për kauzat që kishte mbështetur opozita e bashkuar jashtëparlamentare, përmendi edhe Teatrin Kombëtar.

Vasili tha ishte gdhirë tek godina, duke bërë që Bushati të ndërhynte me një deklaratë të fortë. Sipas tij, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka pamjet filmike sesi përfaqësuesit e opozitës dhe të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ishin larguar menjëherë sapo kishte shkuar fadroma.

‘Thumbi’ i Bushatit ka nxehur gjakrat në studio, duke bërë që Vasili t’i kërkojë analistit llogari se përse ai nuk ishte në shesh për të mbrojtur godinën.

PJESË NGA EMISIONI:

Shiko pas minutës së 5

Petrit Vasili: Po ç’ke o se nuk u gdhive ti tek Teatri, u gdhiva unë?

Andi Bushati: So dalin videot se thonë i ka Erion Veliaj videot, se si kanë ikur njerëzit.

Petrit Vasili: Le të ikin si të duan njerëzit

Andi Bushati: Është tjetër punë ajo

Petrit Vasili: Unë jam gdhirë mo! Çfarë do me thënë me këtë?

Andi Bushati: Gjete njeri nga opozita ditën e dytë aty?

Petrit Vasili: Ishe ti aty?

Andi Bushati: Jo, unë e them.

Petrit Vasili: Po nuk ishte vetëm Teatri im

Andi Bushati: Më ke dëgjuar mua të vë ndonjë vizë të kuqe.

Petrit Vasili: Unë nuk kisha pse të rrija aty se nuk kisha ndonjë hall. Vajta si qytetar, edhe mund ta ndanim natën bashkë. Nuk pranoj unë të më gjykojnë ata që rrinë në shtëpi.

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike andi bushati erion veliaj petrit vasili shembet teatri kombetar andi bushati erion veliaj petrit vasili shembet teatri kombetar

Sondazh

Poll

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind